Tuba Büyüküstün

8,7 1401 oy

Tuba Büyüküstün Biyografi

Hatice Tuba Büyüküstün, oyuncu ve model.

1982'de Handan-Serdar Büyüküstün'ün çocuğu olarak İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu. Aydın Bulut'un yönettiği ve Kanal D'de yayınlanan Sultan Makamı adlı dizinin son 4 bölümünde oynayarak dizi oyunculuğuna başladı Üniversitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Yönetmen Tomris Giritlioğlu ile tanıştıktan sonra oyunculuğa başladı. Sultan Makamı adlı dizinin son dört bölümünde rol aldı. 2004 yılında Çağan Irmak'ın yönettiği Çemberimde Gül Oya adlı dizideki Zarife rolüyle büyük çıkış yakaladı. Aynı yıl Cemal Şan'ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Şevket Çoruh ve Yetkin Dikinciler'le başrolü paylaştı. 2005'te yine Çağan Irmak'ın yönettiği Babam ve Oğlum adlı filmde Sadık'ın karısını oynadı. Daha sonra 2013 yılının ilk günlerinde, Star TV'de yayınlanmaya başlayan 20 Dakika adlı dizide İlker Aksum ile birlikte başrolü paylaşarak, 1,5 yıl ara verdiği ekranlara geri döndü.

Kara Para Aşk dizisinde başrolü Engin Akyürek'le paylaştı. Dar Elbise (2016) ve Ferzan Özpetek'in İstanbul Kırmızısı (2017) filmlerinde oynadı.

2011'de Onur Saylak ile evlenen Büyüküstün, 2012'de Toprak ve Maya adlarında ikiz kız çocukları dünyaya getirdi. 2017'de çift resmen boşandı.

Devamını Oku