Krista Allen

9,0 223 oy

Krista Allen Biyografi

Krista Allen, Amerikalı aktris.

1971'de Ventura, California'da doğdu. Dalton Earl Allen, Jr. adlı bir ağabeyi vardı. Houston'da büyüyen Allen, daha sonra Austin'de bir mağazanın güzellik bölümünde çalıştı. Önce Austin Community College'da, sonra University of Texas'ta eğitim fakültesinde okudu. Öğretmenliği ciddi bir şekilde düşünen, hatta bir ana okulunda staj yapan Allen, oyunculukta şansını denemek için Los Angeles'a taşındı. 1994 yapımı erotik televizyon filmleri serisi Emmanuelle'deki başrolüyle ün kazandı. 1996 yapımı Jim Carrey filmi Yalancı Yalancı'da asansörde geçen kısa bir sahnede rol aldı. Days of Our Lives dizisinde Billie Reed, Baywatch'ta Jenna Avid karakterlerine hayat verdi. 2001 yapımı Tam Sarışın (Totally Blonde) filminde başrolde oynama fırsatı buldu. 2003'te Asabiyim filminde Stacy karakterini canlandırdı.

Son Durak (Final Destination) serisinin 4. filmi The Final Destination'da Samantha Lane adlı karakterle beyazperdede yer aldı.

1996'da yapımcı Justin Moritt'le evlendi. 1997'de Jake Moritt adında bir erkek çocuğu oldu. 1999'da boşandılar. 2010'da İran kökenli rap'çi Mams Taylor ile evlendi, ancak bu evliliği de 2012'de sona erdi.

Devamını Oku