Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Kosta Kortidis

Merhamet 2. sezon fragman
Kosta Kortidis profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.1/ 10
2 oy

Kosta Kortidis

Türkiye

3 Mayıs 1975

Kosta Kortidis Biyografisi

İstanbulda doğdu. Dean College of Londonı bitirdi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Rum asıllı Türk tiyatro ve sinema sanatçısı yazar çevirmen.

İlk kitabı serinin de ilk bölümü olan \"Kotsalar Memetler Rebetler\" (An Yayıncılık Nisan 2004).

\"Rum Çocuğu\" \"Rulet\" \"Kostalat Memetler Rebetler 3\"\"Biri senin biri benim\" üzerinde çalıştığı diğer eserleridir.
Tiyatroya Gönül Ülkü – Gazanfer Özcan Tiyatrosunda Engin Gürmenin sahneye koyduğu \"Aşk Memuru\" adlı oyunla başladı.

Daha sonra kendi kurduğu İstanbul Oyuncularında oyunculuk ve yönetmenlik yaptı yurtiçi ve yurtdışı festivallere katıldı ödüller kazandı. Birçok sinema filminde rol aldı. Yerli ve yabancı sinema filmlerinin senaryolarını Türkçe ve Yunancaya çevirdi. Tiyatro oyunu ve şarkı sözü çevirmenliği yaptı. T.R.T.de iki yıl boyunca diyalekt uzmanlığı görevini üstlendi. Daha sonra bu görevi özel televizyon kanallarında sürdürdü. Dialekt uzmanlığı yanı sıra televizyon dizileri için seslendirme ve seslendirme yönetmenliği yaptı. Yunanca ve İngilizce biliyor.

03.04.2006 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında 8 yıldır sürdürdüğü aktörlük görevinden gördüğü lüzum üzerine istifa etti… Halen yazı çalışmalarını ve bağımsız sanat çalışmalarını sürdürmektedir…

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (0)

Avatar
Görüşleriniz