Bülent Bilgiç

7,2 34 oy

Bülent Bilgiç Biyografi

Altan Erbulak - Metin Serezli ve Çevre Tiyatrosu ile başlayan 35 yıllık tiyatro yolculuğunda en son Naz Film’i kurdu.

Cumhuriyet gazetesinde, beş yıllık spor ve sanat muhabirliği deneyimleri yaşarken, Egemen Bostancı ile müzikaller oyunculuğu ve koordinatörlüğü yaptı.

Hisseli Harikalar Kumpanyası, Geceye Selam, Çöpçatan Fendi müzikallerinde hem oyuncu, hem de Haldun Dormen\'in yönetmen yardımcılığını yaparak gözlem ve birikimlerini derinleştirdi. Radyo skeçleri ve mtin yazarlığı da yaptı.

Ardından gelen Ertem Eğilmez - Şerif Gören patentli ilk sinema filmi \"Güneşin Tutulduğu Gün\"de oynadı. Sonmrasında gelen 25 seneye sığdırılan 72 sinema filminde oynadı.

Şerif Gören\'le 5 önemli yapıtta oynadı. Atıf Yılmaz\'la, Ömer Kavur\'la, Bilge Olgaç ve Sinan Çetin\'le birçok yapımda rol aldı.

Oynadığı bazı yapımlar şunlardır: Katırcılar, 14 Numara, Güneşin tutulduğu Gün, Gizli Duygular, Umut Sokağı, Yarın Cumartesi, Seni Seviyorum, Kartallar Yüksek Uçar, Yıldızlar Gece Büyür, Köroğlu, Bize Ne Oldu, Berivan...

Sanem Altan\'ın dayısı, Hıncal Uluç\'un dayısının oğlu, Gürcan Bilgiç\'in amcasının oğlu, Ahmet Altan\'ın kayınbiraderidir.

Devamını Oku

Foto Galeri

Tümünü Gör