Vatan Şaşmaz

7,7 99 oy

Vatan Şaşmaz Biyografi

Vatansever Şaşmaz, bilinen adıyla Vatan Şaşmaz (1974-2017) oyuncu ve sunucu.

Süleyman ve Safiye Şaşmaz çiftinin çocuğu olarak İstanbul'da doğdu. Anne babasının ayrılmasından sonra annesinin yanında büyüdü. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okurken 1993'te Deniz Tüney Mankenlik ve Fotomodellik Ajansı'na kaydolarak modelliğe başladı. Uzunca bir süre çeşitli reklam filmleri, video klipler ve çekimlerde yer aldı. 1996'da üniversiteden mezun olduktan sonra 1.5 sene kadar bir aracı kurumda borsacı ve yatırım danışmanı olarak çalıştıktan sonra işi bıraktı ve medyaya geri dönmeye karar verdi.

Erkeklere özel kültür, sanat, yaşam, programı Erkekler Kulubü'nü Kanal 6'da hazırlayıp sunmaya başladı. Sonra Özel Hat adlı magazin programını sunmaya başladı. 2000'li yıllarda sunuculukla birlikte dizi ve sinema filmlerinde de yer aldı, Keloğlan Kara Prense Karşı filminde Beyaz Atkılı Prens rolündeydi. Çocuklar Duymasın dizisinde ise Engin karakterini canlandırdı.

27 Ağustos 2017 günü İstanbul Beşiktaş'taki bir otel odasında, eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürüldü. Filiz Aker daha sonra kendini vurarak intihar etti. Vatan Şaşmaz'ın cenazesi, 29 Ağustos günü Çengelköy Mezarlığı'na defnedildi. Öldürüldüğü sırada eşi Yasemin Adalı 4 aylık hamileydi. 2018'in Ocak ayında oğlu Asil Vatan Şaşmaz dünyaya geldi.

Nurşen Kocayaş ile 2011-2014 arasında evli kalan Şaşmaz, 2015'te ikinci evliliğini mimar Yasemin Adalı ile yaptı.

Devamını Oku
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!