Kelly Brook

8,8 212 oy

Kelly Brook Biyografi

Kelly Ann Parsons, bilinen adıyla Kelly Brook, İngiliz model, aktris ve sunucu.

1979'da Rochester, Kent'te doğdu. Sandra Kelly ve Kenneth Parsons çiftinin çocuğu olan Brook'un Damian adlı bir erkek kardeşi ve Sasha adlı bir üvey ablası bulunmaktadır. Thomas Aveling School'dan sonra Italia Conti Academy of Theatre Arts'ta tiyatro eğitimi gören Brook, 3 yılın sonunda modellik kariyeri için okulu bıraktı. 16 yaşında başladığı modellik kariyerinde çok sayıda dergi ve marka için poz veren Brook, defalarca 'en seksi kadınlar' listelerine girdi.

2002'de Smallville dizisinin 1. sezonunda 4 bölüm, Lex Luthor'ın sevgilisi Victoria Hardwick rolünde oynadı. İtalyan İşi filminde küçük bir rolü olan Brook, 2004'te School for Seduction filminde başrolde oynadı. 2005 yapımı Ölüm Adası filminde Billy Zane ve Juan Pablo Di Pace gibi isimlerle başrolü paylaştı. 2010'da Piranha 3D, 2015'te Taking Stock adlı filmlerde yine başrolde oynadı.

Jason Statham, Billy Zane, Thom Evans ve David McIntosh gibi ünlü isimlerle birliktelikler yaşamıştır. Thom Evans'la yaşadığı dönemde bir düşük yapmıştır.

2014'te Close Up adında bir de otobiyografisi yayımlanmıştır. Ayrıca New Look markası için mayo tasarlamış, bu mayoların modelliğini de kendisi gerçekleştirmiştir.

Devamını Oku