Chris Farley

7,1 25 oy

Chris Farley Biyografi

Christopher Crosby Farley, bilinen adıyla Chris Farley (1964-1997), Amerikalı aktör, komedyen, senarist ve yapımcı. Saturday Night Live programında performanslarıyla hatırlanmaktadır.

Madison, Wisconsin'de doğan Farley'nin babası Thomas "Tom" Farley, Sr. petrol şirketi sahibiydi, annesi Mary Anne ise ev hanımıydı. Tom Jr., Kevin, John, ve Barbara adlı 4 kardeşi vardı. Marquette Üniversitesi'ni bitirdikten sonra bir süre babasının şirketinde çalıştı. Ancak tiyatro sevgisi nedeniyle Madison'da bir tiyatroya başladı. 

1990'da Chris Rock ile birlikte Saturday Night Live'a katıldı. Adam Sandler gibi bir çok SNL komedyeniyle iyi arkadaştı. Beverly Hills Ninja (1997), Tommy Boy, Airheads, Billy Madison, Wayne's World gibi filmlerde rol almıştı.

Ancak uyuşturucu alışkanlığı ve fazla kiloları nedeniyle birçok sağlık problemiyle karşılaştı. Obezite tedavisi gördü. 18 Aralık 1997'de Chicago'daki evinde ölü bulundu. Farley'nin aşırı dozdan dolayı hayatını kaybettiği açıklandı. Memleketi Madison'da gömüldü.

Chris Farley, o sıralarda yapım aşamasında olan Shrek filminde Shrek karakterinin seslendirmesi için çalışmaktaydı. Öldüğü sırada seslendirme kısmının % 80'lik kısmının bittiği söylenmektedir. Ancak zamansız ölümü nedeniyle Shrek karakteri Mike Myers seslendirdi.

Devamını Oku
Bu sanatçı için henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!