Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Farah Zeynep Abdullah

Kelebeğin Rüyası Yeni Fragman
Farah Zeynep Abdullah profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.6/ 10
611 oy
595 kullanıcının favorisi

Farah Zeynep Abdullah

Türkiye

17 Ağustos 1989

Biyografisi

Farah Zeynep Abdullah, aktris. Iraklı Türkmen bir baba ve Boşnak kökenli bir annenin kızı olarak İstanbul'da doğdu. Liseyi İngiltere'de bitirdi. Tam üniveristeye başlamaya hazırlanırken önüne Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisi çıktı. Üstelik İngiltere ye dönmesine 3 gün varken. Deneme çekimlerinde başarılı bulununca Aylin rolüne seçildi. Dizide oynayacağı kesinleşince kaydını dondurdu.

2013'te Yılmaz Erdoğan'ın Oscar aday adayı filmi Kelebeğin Rüyası'nda rol aldı.

Katkıda Bulunduğu Son 7 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
kestal (Figuran) | 30 Haziran 2014, 04:29

Bana göre Türkiye'nin jennifer lawrence'si.Öyle bir geçer zamankide tanıdım ama Bi küçük Eylül meselesinde aşık oldum.Umarım kendini dizilerde heba etmezde daha çok kaliteli filmlerde görürüz.....

0
5
kokomokoko (Figuran) | 19 Şubat 2013, 02:06

Eğitimini almamış olmasına rağmen oyunculuğu gayet başarılı...

0
4
Tüm yorumlar (130)
Avatar
dilesem (Artist) | 17 Ağustos 2017, 11:35

Zengin kız rollerine en uygun oyuncu diye düşünüyorum zira kendisi çok güzel...Bi küçük eylül meselesi ve muhteşem yüzyıl kösem de harikaydı.

Cevap Yaz
0
0
fikretbey (Figuran) | 3 Haziran 2016, 02:36

başarılı ve güzel aktrislerden..kurt seyit ve şura & bi küçük eylül meselesi favorilerim

Cevap Yaz
0
0
oguzhankocygt (Dublör) | 11 Şubat 2016, 19:11

Mükemmel bir oyunculuğu var.
Çok saygı duyuyorum çok. Çok tatlı bir ağlayışı var. Mimiklerine bayılıyorum. Kelebeğin Rüyası'nda çok güzel performansı vardı. Kurt Seyit Ve Şura'da kendisi efsaneydi ve efsane güzelliğe sahipti. Bi Küçük Eylül Meselesi'ne gelirsek. Filmde gözlerimizi bir güzel doldurmuştu. Bence Türkiye'deki sayılı güzel oyunculardan. Saygı duyulmalı saygı... Daha fazla yapımlarda görmek isterim...

Cevap Yaz
0
0
austen95 (Figuran) | 4 Ocak 2016, 18:43

Her kadın kendi hemcinsini her zaman beğenmez ve takdir etmez ama bu kadına bayılıyorum. Oyunculuğu, sesi, duruşu, mimikleri çok tatlı daha çok projede yer alması dileğiyle.

Cevap Yaz
0
0
Emmera (Profesyonel) | 29 Ağustos 2015, 09:13

Kelebeğin Rüyası filminde ki iticiliği, Kurt Seyit ve Şura dizisinde ki iticiliği bir yana koyarsak Bi Küçük Eylül Meselesi üstlendiği rol oyunculuğuyla beni çok şaşırtan adeta filmde beni ekrana kitleyen biri olması onda ki fark ettiğim ilginç durum gerçekten oldukça güzel hemen hemen her filmini izlemiş bulunmaktayım onu diğer tüm kadınlardan ayıran az öncede dediğim ilginç olan durum tamamen ettiği küfürler ya bir kadına küfür etmek bu kadar mı yakışır resmen küfrü ağzına yakıştırdığım tek ama tek kadın yok böyle bir şey küfürlü sözlerini toplasak bir müzik eşliğinde klip biçiminde bir parça yaparak müzik niyetine bıkana kadar dinleyebilirim ve bıkacağımı da düşünmüyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz