Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Merih Ermakastar

Ters Yüz (2015) Türkçe Dublajlı Fragman
Merih Ermakastar profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4/ 10
22 oy
8 kullanıcının favorisi

Merih Ermakastar

Türkiye

10 Mayıs 1975

Biyografisi

İlkokulu, Selim Sırrı Tarcan İlköğretim Okulu'nda okudu. Ardından, Anadolu Lisesi sınavlarını kazanarak, Saint Joseph'de 1 sene öğrenimine devam etti. Orta öğretiminde Mimar Sinan Üniversitesi devlet konservatuarında trompet ana sanat dalı, lisede ise Bilkent Üniversitesi müzik ve sahne sanatları fakültesi müzik hazırlık okulunu bitirdi.

 

Burada 3 yıl yatılı olarak okudu. Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin açmış olduğu Kadro Sınavını kazanarak 657'ye tabii devlet memuru oldu. 3 sene sonra ise görevinden istifa etti. Mimar Sinan Üniversitesi devlet konservatuarı tiyatro bölümünü kazandı. Dokuz yaşından beri piyano on iki yaşından beri de trompet çalıyor.

 

Müzik Kariyeri

 

8 Ağustos 2000 tarihinde Cenk Eren'e vokal yapmaya basladı. 2001-2002 yılları arası People ve Andon adlı barlarda trompet şovu yaptı. Bunların yanı sıra Reina'da da trompet şovu yaptı. 2002'de Mehmet Ali Erbil'in sunmuş olduğu Çarkıfelek'te trompet çaldı.

 

2003 yılının Mayıs ayında ise Arma müzik şirketinden Can Ayazım adlı ilk albümünü çıkardı. Bu albümün ilk klibi, albümünde çıkış parçası olan Acı Bana Yetmiyor adlı parçaya çekildi. Sahnelerde sadece ismi olan Merih'i kullandı.

 

Bu albümden sonra müzik camiasında fazla bir boy göstermedi, fakat Serdar Ortaç'a vokal yapmaya devam etti.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 6 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (3)
Avatar
FACU (Star) | 23 Mayıs 2014, 00:42

Serdarımın adamı,vokalisti, sağ kolu daha henüz bir şarkı patlatmış değil ama canlı performansı çok güzeldi en yakın zamanda patlamasını bekliyoruz...

Cevap Yaz
0
0
TwostarT (Star) | 11 Nisan 2011, 23:01

şarkıcı olarak değilde oyuncu olarak ben beğenmiştim kendisini :) Harika biri bence . Şarkılarınıda dinliycem en kısa zamanda :)

Cevap Yaz
0
1
bet1995 (Artist) | 10 Temmuz 2010, 19:07

O benim canım ya! Oyunculuğu fena değil ama ben onu oyuncu olarak görmüyorum. Serdar Ortaç'ın vokalisti olarak kafamda. İnşallah "Hazan Yeri"şarkısı tutar ve onu tam olarak bir sanatçı olarak nitelendirebilelim.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz