Jason Priestley

8,6 65 oy

Jason Priestley Biyografi

Annesi Kanadalı bir oyuncu olan Jason oyunculuğa çocukluk yıllarında başlar. Önceleri sadece TV reklamlarında rol alan Priestley lisede katıldığı spor aktiviteleri yüzünden oyunculuğu bırakma kararı alır. Mezun olduğu yıl profesyonel yüzme hayatına geri dönen Jason daha sonra oyunculuğun büyüsüne tekrar kapılır ve ülkemizde gösterildiğinde büyük ilgi gören “21. Jump Street” gibi popüler dizilerde tek bölümlük roller kapar.

Sanatçı ilk kez 1989 yapımı komedi dizisi “Sister Kate”le Amerikalı izleyiciyle buluşur. Bu dizideki performansıyla Amerika’nın ünlü yapımcısı Aaron Spelling’in kızı Tori’nin dikkatini çekmeyi başarır. Tori babasının çekeceği “Beverly Hills 90210” adlı dizide oynaması için Jason’ı önerir ve neticede Jason tüm dünyada büyük beğeniyle izlenen bu gençlik dizisinin ana karakterlerinden biri olarak diziye başlar.

“Beverly Hills”de birlikte rol aldığı rol arkadaşları gibi Jason da bu dizinin ve rolünün başarısını bir sonraki projelerinde de sürdürmeye çalışır. Fakat 1993 yılındaki ilk büyük sinema denemesi olan Penny Marshall’ın yönetmenliğini üstlendiği “Calender Girl” beklenen başarıyı elde edemez.

1997’de “Love and Death on Long Island” filmindeki performansıyla eleştirmenlerden olumlu not almayı başaran Priestley yaşıtlarının aksine oyunculuktaki başarısını devam ettirir.

Devamını Oku