Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Dirk Benedict

Alaska 1. Fragmanı
Dirk Benedict profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
40 oy
19 kullanıcının favorisi

Dirk Benedict

ABD

1 Ocak 1945

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (5)
Avatar
ibrahimkurt55 (Dublör) | 23 Kasım 2013, 00:02

A takımındaki oyunculuğu.

Cevap Yaz
0
0
AyhanHulusi (Jön) | 1 Mayıs 2011, 00:19

 
Teğmen Face karakterinin yanına, şimdiye kadar yapılmış en iyi bilim-kurgu dizilerinden biri olan Savaş Yıldızı Galactica'daki Teğmen Starbuck rolünü de ekleyelim.
Hollywood'un en iyi jönlerinden biri olmasını beklediğim bu aktörün neden adı ara ara anılır anlamam. Belki Peck'in yorumu tümüyle doğrudur.

Cevap Yaz
0
2
mrtgnc (Figuran) | 22 Ekim 2009, 11:54

teğmen face, unutulur mu ya ! hastasıydım kendisinin, binbir üçkağıtçılıkla temin ettiği alet edevat :D
Dirk Benedict mükemmel bi oyuncu.

Cevap Yaz
0
3
peck (Profesyonel) | 9 Ekim 2009, 19:59

Çok şey yazılabilir onunla ilgili ama anlayacak az kişi bulunur. Hakkındaki pek çok şey bilinmez.
Oyunculuğu sadece oyuncluluk yapmayı sevdiği için yapıp, asla şöhret olmak istemediğini, saçma kurallarına, sığ dünyasına uymadığı ve işlerine gelmeyecek kadar zeki olduğu için Hollywood patronlarıyla yıldızının hiç barışmadığını, buna rağmen Indiana Jones rolü için Harrison Ford rolü kabul etmeseydi düşünülen 2. oyuncu olduğunu;29 yaşındayken yakalandığı kanserden, doktorların ameliyat olmazsa öleceğini söylemesine rağmen sadece inancı ve makrobiyotik diyetin yardımıyla kendi kendine kurtulduğunu ve hala sürdürdüğü o diyet sayesinde 6o lı yaşlarında olmasına rağmen 40 lı yaşların sağlığına ve zindeliğine sahip olduğunu;Boşandıktan sonra velayetini aldığı iki küçük oğlunu büyütebilmek için en verimli olabilecek yıllarında tüm kariyerini bir kenara iterek Montana\'da kendisini çocuklarına adadığını;Müzik konusunda da çok yetenekli olup piyano, trambon gibi müzik aletlerini çok iyi çalarak, iyi şarkı söylediğini kimse bilmez.Kitaplarını okumayan kimse onun ne büyük bir acının küllerinden ne büyük zorluklarla yeniden doğduğunu bilmez. Zaten çoğu kimse onun \"Confessions of a Kamikaze Cowboy\" ve \"And Then We Went Fishing\" isimli iki harika biyografik kitabı olduğunu ve bu kitapalrın Best Seller olduğunu da bilmez.

Cevap Yaz
0
1
AyhanHulusi (Jön) | 1 Mayıs 2011, 00:26

Hayır ben de bilmiyordum. Ortalama diyebileceğim birkaç filmde izledim. Ve tabii ki 'A Takımı' ile 'Savaş Yıldızı Galactica'da. Sadece Galactica'daki rolü bile Onu favori sanatçılarım arasına almama yetti.
 

0
0
mtaskin (Profesyonel) | 13 Temmuz 2009, 19:00

işte teğmen "templeton peck"...işte "face"...o efsanevi A Takımının "Face"i..nasıl hiç yorum yazılmaz anlamıyorum..çok iyi bir oyuncu..

Cevap Yaz
0
1
AyhanHulusi (Jön) | 30 Nisan 2012, 00:20

Katılıyorum, ben de şaşırıyorum zaten.

0
0
Görüşleriniz