Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Esra Akkaya

Esra Akkaya profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1/ 10
26 oy
14 kullanıcının favorisi

Esra Akkaya

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Mahallenin Muhtarları tv dizisindeki \'Şirin\' rolüyle tanınan Akkaya, 1983 yılında Tevfik Gelenbe Tiyatrosu\'yla sanat hayatına atıldı. 1988\'de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu olan sanatçı öğrenimi sırasında İstanbul Devlet Tiyatrosu\'nda \'Büyük Miras\' adlı oyunda rol aldı. Bakırköy Belediye Tiyatrosu\'nun \'Bedava mı Sandın\' ve \'Prometheus\' adlı oyunlarında çalıştı. Antalya Devlet Tiyatrosu\'nda da çalışan Akkaya, tiyatro dışında çeşitli TV dizileri ve filmlerde rol aldı. 1994 yılında yazmış olduğu \'Bu Masal Bizim\' adlı çocuk oyunu Akdeniz Kültürleri Vakfı\'nca sahnelendi.

Katkıda Bulunduğu Son 2 Yapım

Tüm yorumlar (3)
Avatar
tanay (Artist) | 3 Şubat 2010, 10:34

iyi oyunculuğunun yanında çok karakterli bir inn olduğunu düşünüyorum.kardeşi sarp akkayada(ezeldeki tefo) iyi bir oyuncu .demekki bunların hamurunda var oyunculuk:))

Cevap Yaz
0
0
scarlettj (Efsane) | 16 Ocak 2010, 22:02

Mahallenin Muhtarları dizisinde Şirin rölü ile tanıdık.Sanatçı bir aileden geliyor.Okullu tiyatroculardan.
5 kez evlenmiş rekora gidiyor...

Cevap Yaz
0
1
bakus (Dublör) | 4 Mayıs 2008, 01:19

mahallenin muhtarlarının şirini.yeşil gözleri ve sıcak ses tonu kalmış aklımda.uzun süreden beri bir dizide gözükmüyor.en son bir dilim aşkta oynamıştı sonra kaybettik izini.kendini özlettiren iyi oyunculardan.mahallenin muhtarlarında oynadığı dönem beni ona çok benzetirlerdi =)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz