Seçkin Özdemir

8,6 179 oy

Seçkin Özdemir Biyografi

Seçkin Özdemir, oyuncu.

25 Ağustos 1981'de İstanbul'da dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, üniversite eğitimi için Kocaeli'ne gitti. Kocaeli Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdikten sonra "Müjdat Gezen Sanat Merkezi – MSM" de tiyatro eğitimi aldı. 2000 senesinde Kocaeli'nin bölgesel yabancı müzik radyolarından Red FM'de radyo programcılığına başladı. 2002'de yapmaya başladığı "Brainstorm" isimli radyo show programı Kocaeli'de büyük ilgi gördü ve program 2004'e kadar devam etti. Antalya, İstanbul ve Bodrum'un birçok önemli kulübünde DJ olarak performanslar sergiledi.

2004'te İstanbul My Radio'da 5 ay boyunca Drive time’da interaktif bir radyo show programı gerçekleştirdi. 2004 Ağustos ayında “Number 1”a transfer olarak televizyon programı da yapmaya başladı. 2005 senesinde yaptığı Faraş isimli absürd programın ardından, reklam filmlerinde rol almaya başladı. 2008'den itibaren oyunculuğa ağırlık vermeye başladı. Yaban Gülü dizisindeki Burak karakterini oynadı. Ardından Muhteşem Yüzyıl, Bir Aşk Hikayesi, Racon ve Acı Aşk gibi yapımlarda yer aldı.

2015'te yayınlanmaya başlayan Kiralık Aşk dizisinde Pamir Marden karakterini canlandırdı ve başrolü Elçin Sangu ile paylaştı. 2017'de ise Ateşböceği dizisinde Barış rolüyle başrolde yer aldı.

Devamını Oku