Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Nejat Yavaşoğulları

Nejat Yavaşoğulları profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.6/ 10
18 oy
9 kullanıcının favorisi

Nejat Yavaşoğulları

Bilinmiyor

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Doğma büyüme Anadoluhisarlı olan Nejat Yavaşoğulları, müziğe ilkokulda mandolin çalarak başladı. Haydarpaşa Lisesi\'nde okuyan Nejat burada gitarla tanıştı. Üniversite yıllarında çeşitli gruplarla müzik çalışmalarını sürdürdü. Müzik üzerinde yoğunlaşan Nejat Yavaşoğulları Antalya Altın Portakal Şarkı Yarışması\'nda en iyi sarkı ödülüne layık görüldü. 1980\'li yılların başında Ferhan Şensoy Ortaoyuncular\'la tiyatro müziği çalışmaları yaptı. 1986\'da Bulutsuzluk Özlemi\'ni kurdu. Bulutsuzluk Özlemi ile Türkiye\'de müzik adına birçok ilke imzasını attı.

Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümünden mezun olan Nejat Yavaşoğulları halen restorasyon çalışmaları yapmaktadır. Müzisyen olarak Nejat, beste ve söz yazarlığının yanında grupta ritm gitar çalıp solistlik yapmakta. Bulutsuzluk Özlemi\'nin liderliğini de üstlenen Nejat Yavaşoğulları, Türkiye\'de birçok sanatçının yapamadıklarını başarmış, ileri görüşlü ve üretici bir sanatçı. Şarkı sözlerindeki özgürlük, toplumsal olaylar üzerindeki hassasiyetini müziğine yansıtması, müziğinde ticari amaç gütmemesi ve konserlerde seyirciyle adeta bütünleşmesi zaten Nejat Yavaşoğulları\'nın gerçek kişiliğini ortaya koyuyor. Türk rock müziğinin gelişimini en fazla etkileyen müzisyenlerin başında Nejat Yavaşoğulları\'nı saymak bütün müzik eleştirmenlerinin buluştukları ortak nokta olsa gerek.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (1)
Avatar
hudelfa (Dublör) | 9 Temmuz 2013, 23:30

iyi bir müzisyen ... entelköy efeköye karşı filminde izledim fena değildi... müzikte çok daha başarılı... ne demişler taş yerinde ağırdır....

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz