Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Jennifer Morrison

Star Trek Bilinmeze Doğru Türkçe Fragman
Jennifer Morrison profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.1/ 10
429 oy
537 kullanıcının favorisi

Jennifer Morrison

ABD

12 Nisan 1979

Biyografisi

Jennifer Morrison, 1979 doğumlu Amerikalı oyuncu. Henüz 15 yaşında Intersection (Kesişme) adlı filmde Richard Gere ve Sharon Stone gibi oyuncuların yanında sinemalara ayak basan Morrison, birçok önemli yapımda ve televizyon dizisinde rol aldı. Şu anda ilk kadrolu oyuncusu olduğu televizyon dizisi olan House'da Dr. Allison Cameron karakterini başarıyla canlandırıyor.

 

Jennifer Morrison, 12 Nisan 1979’da Chicago, Amerika’da dünyaya geldi. Bir öğretmen olan David Morrison ve Judy Morrison’ın 3 çocuğunun en büyüğüydü. Prospect Lisesi’nden 1997’de mezun oldu, burada okul bandosunda klarnet çalıyor, koroda şarkı söylüyordu ve aynı zamanda da bir amigo kızdı. Liseyi bitirdikten sonra Loyola Üniversitesi’nde tiyatro bölümünde okudu. Aynı zamanda da Steppenwolf Tiyatrosu’nda çalışıyor, oyunculuk dersleri alıyordu. Üniversiteyi bitirdikten sonra kariyerini sinema ve televizyonda sürdürebilmek için Los Angeles’a taşınma kararı aldı.

 

Morrison, kariyerine çocukluk yıllarında bir model olarak başladı. JCPenney, Montgomery Ward, Mondos ve Rice Krispies gibi markaların reklamlarında boy gösterdi. 10 yaşındayken Sports Illustrated dergisinin çocuk sayısının kapağında Michael Jordon’la birlikte poz verdi.

 

Film kariyerinin başlangıcı ise 15 yaşındayken gerçekleşti; Intersection (1994) adlı filmde Richard Gere ve Sharon Stone’un kızını canlandırdı. Daha sonra Miracle on 34th Street (1994) filminde ve Kevin Bacon’la birlikte 'Stir of Echoes'da (1999) rol aldı. İlk başrolünü 2000 yılında aldı; Urban Legends: Final Cut. Daha sonra The Zeroes (2001), Big Shot: Confessions of a Campus Bookie (2002), Nantucket (2002), Girl Fever (2002) ve Design (2003) geldi. Bu yapımlar dışında Adam Brody’yle Grind'de (2003), Ben Affleck’le Surviving Christmas'ta (2004), Brad Pitt ve Angelina Jolie ile Mr. and Mrs. Smith'te (2005) rol aldı. Oynadığı en son film ise 2006 yapımı Flourish.

 

Morrison, sinema filmleri dışında televizyon dizilerinde de rol aldı. Bunlar; Touched by an Angel, Dawson’s Creek, Any Day Now ve The Random Years idi. Ancak bu yapımların hiçbiri uzun süreli roller değildi, oyuncu bu dizilerin sadece bir, en fazla 2 bölümünde rol almıştı.

 

Morrison’ın kadrosunda olduğu ilk televizyon dizisi, 2004 yılında yayına başlayan House oldu. Bu yapımda Dr. Allison Cameron karakterini canlandıran oyuncunun başarı grafiği, dizinin tüm dünyaya yayılan ünüyle birlikte artmaya başladı.

 

Morrison aynı zamanda Nick Lachey’nin Shut Up, The Donnas grubunun Too Bad About Your Girl ve Jack’s Mannequin’in Dark Blue adlı parçalarının video kliplerinde oynadı.

 

Amerika’da 2006’da gösterime giren ve Morrison’ın rol aldığı en son film olan Flourish'in yapımcısı da kendisi. Bu bağımsız filmde House'daki rol arkadaşı Jesse spencer’la birlikte rol alıyor. Şu anda kız kardeşi Julie ile Los Angeles’ta yaşıyor. Oyuncunun, rol arkadaşı Jesse Spencer ile birlikte olduğu söylense de ikili bunu ne doğruluyor ne de yalanlıyor. 1.66 metre boyunda. Ashlee Simpson ile yakın arkadaş.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (79)
Avatar
thelilredgirl (Amatör) | 3 Temmuz 2017, 23:44

Durmadan gençleşen yetenekli bir oyuncu :) House'da izleyip sevenler, başrol olduğu Once Upon A Time adlı diziyi kaçırmasınlar. Mükemmel olay örgüsüyle çok eğlenceli

Cevap Yaz
0
0
buselei (Profesyonel) | 16 Haziran 2015, 18:49

Jennifer saçların neden bu kadar güzel :D

Cevap Yaz
0
0
buselei (Profesyonel) | 6 Haziran 2015, 21:06

Kusursuz Sarışın

Cevap Yaz
0
0
Darmadaginigim (Dublör) | 28 Kasım 2014, 04:22

Houseden bir hayranlığım vardı kendisine çok saf bir güzelliği olan bir insan. Güzelliğiyle ön plana çıkmış çoğu kadının oyuncunun yanı sıra bence bu kadın oyunculuğu 1 planda gösteriyor gibime geliyor yinede bilemiyorum. Warrior filmini izledim bir yorum yapıyım dedim hiç mi yaşlanmaz bir insan arkadaş ya aynı duruyor.

Cevap Yaz
0
0
Hippivosvosu (Amatör) | 14 Haziran 2014, 02:14

Mimikleri gözlerini büyüterek konuşması oynadığı diziyi daha da sevmeme neden oluyor

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz