Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Nicholas Brendon

Buffy The Vampire Slayer Fragmanı
Nicholas Brendon profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.2/ 10
26 oy
18 kullanıcının favorisi

Nicholas Brendon

ABD

12 Nisan 1971

Biyografisi

Nicholas Brendon, ABD'li oyuncudur. Profesyonel bir beyzbol oyuncusuyken ciddi bir kol incinmesi sonucu spor hayatına son verir ve oyunculuğa doğru ilerler. Oyunculuk hayatına ilk olarak clerasil reklamıyla başlar. Daha sonra kameranın arka tarafına geçer. Dave's World adındaki bir sitcomda prodüksiyon asistanı olarak işe başlar. Aynı dizinin konuk oyuncu deneme çekimlerine katılır ve işi alır.

 

Xander rolüne kadar birçok dizide ufak rollerde oynar. Hollywood'un ışıltılı dünyasına girmeden önce ise muslukçu çırağı, veteriner yardımcısı, yemek dağıtıcısı, yardımcı danışman ve garsonluk (aşağı yukarı 13 farklı iş ve Nicholas Brendon bu işlerin hepsinden kovulmuş.) gibi işlerde çalışır.

 

2 ay deneme çekimlerine katıldıktan sonra Buffy the Vampire Slayer'da Xander rolünü alır. Ondan sonra ise film teklifleri, hayranlar ve şöhret gelir.

 

1 Eylül 2001 yılında aktris/yazar Tressa di Figlia ile evlendi. Kelly Donnavan adında bir ikiz kardeşi var ve Brendon aslında Nicholas'ın ortanca adı. Nicholas özel olmak için Brendon ismini soyadı olarak kullanmayı tercih ediyor. Kelly (büyük ikizi), Christian, Kyle adlarında 3 kardeşi vardır. Brendon, Alyson Hannigan'nın Los Angeles'taki evini dekore etmiştir.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (4)

Avatar
ezgi_calis (Amatör) | 28 Temmuz 2012, 07:34

sadece buffy'de izlediğim biri ama kesinlikle populer filmlerde oynamalı ve tanınmalı / oyunculuk açısından komik aynı zamanda ciddi karaktere sahip olabilir ve ikisine de uyum sağlar /sevdiğim bir oyuncu

Cevap Yaz
0
0
BuseMinHo (Dublör) | 24 Şubat 2011, 18:31

ßir kaç FiLmini izLemiştim iyi ßir 0yuncu ... Daha FazLa Dizi FiLmde 0ynamaLı

Cevap Yaz
0
0
AyLiNnN (Profesyonel) | 11 Eylül 2010, 01:24

Xander karakterine daha uygun bir aktör olabilir mi gerçekten bilmiyorum. O içtenlik , patavatsızlık ve bunların yanında bi o kadar güçlü fedakarlık kesinlikle Brendon'a yakışıyordu. :)

Cevap Yaz
0
1
cnn19 (Jön) | 2 Şubat 2010, 00:05

İlk olarak Buffy The Vampire Slayer ile tanıdığım bir oyuncu. Buffy'de gösterdiği performans gayet iyiydi. Umarım bundan sonra da kaliteli yapımlarda rol alıp kendini gösterir.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz