Nicholas Brendon

8,2 26 oy

Nicholas Brendon Biyografi

Nicholas Brendon, ABD'li oyuncudur. Profesyonel bir beyzbol oyuncusuyken ciddi bir kol incinmesi sonucu spor hayatına son verir ve oyunculuğa doğru ilerler. Oyunculuk hayatına ilk olarak clerasil reklamıyla başlar. Daha sonra kameranın arka tarafına geçer. Dave's World adındaki bir sitcomda prodüksiyon asistanı olarak işe başlar. Aynı dizinin konuk oyuncu deneme çekimlerine katılır ve işi alır.

 

Xander rolüne kadar birçok dizide ufak rollerde oynar. Hollywood'un ışıltılı dünyasına girmeden önce ise muslukçu çırağı, veteriner yardımcısı, yemek dağıtıcısı, yardımcı danışman ve garsonluk (aşağı yukarı 13 farklı iş ve Nicholas Brendon bu işlerin hepsinden kovulmuş.) gibi işlerde çalışır.

 

2 ay deneme çekimlerine katıldıktan sonra Buffy the Vampire Slayer'da Xander rolünü alır. Ondan sonra ise film teklifleri, hayranlar ve şöhret gelir.

 

1 Eylül 2001 yılında aktris/yazar Tressa di Figlia ile evlendi. Kelly Donnavan adında bir ikiz kardeşi var ve Brendon aslında Nicholas'ın ortanca adı. Nicholas özel olmak için Brendon ismini soyadı olarak kullanmayı tercih ediyor. Kelly (büyük ikizi), Christian, Kyle adlarında 3 kardeşi vardır. Brendon, Alyson Hannigan'nın Los Angeles'taki evini dekore etmiştir.

Devamını Oku