Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Charisma Carpenter

Cehennem Melekleri 2 Türkçe alt yazılı Fragman
Charisma Carpenter profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.6/ 10
153 oy
145 kullanıcının favorisi

Charisma Carpenter

ABD

23 Temmuz 1970

Biyografisi

Charisma, garsonluk yaparken bir reklam şirketi temsilcisi tarafından keşfedildi, bu keşif onun birçok reklam filminde oynamasına neden oldu. Baywatch ve Cnbc-e'den hatırladığımız Alicia Silverstone'nun başrolünü oynadığı Miss Match adlı dizilerde konuk oyuncu olarak görev aldı. Aynı zamanda Malibu Kıyıları adlı yapımda rol aldı. Bilindiği üzere, Charisma'nın en bilinen rölü Cordelia karakteriyle Buffy the Vampire Slayer ve Angel televizyon dizileri olmuştur.

3 yıl Buffy the Vampire Slayer 'da ve 4 yıl da Angel 'da oynadıktan sonra, Cordelia nedeni bilinmeyen bir anlaşmazlık yüzünden diziden ayrıldı, fakat hayranlarının Cordelia karakterinin aniden ayrılmasını haketmediğini düşünerek Angel 'ın final sezonun 100. bölümde son bir kez hayranlarının karşısına çıktı.

Charisma, See Jane Date filminde, Holly Marie Combs ile yakın arkadaşlık kurdu ve bu arkadaşlık ona Charmed adlı televizyon dizisinde üç bölüm Kira, The Seer adlı kötü ruhlu medyum rolünde oynamasını sağladı.

2004 yılının Haziran ayında Playboy dergisine çıplak poz vererek kapak oldu. Dergiye kapak olmasının nedenini doğum yaptıktan sonra kendini kilo kaybettiğine inandırmak istemesi ve böylelikle motivasyonunu arttırmak olarak açıkladı. Fotoğraflar, doğum yaptıktan yalnızca on ay sonra çekilmişti.

Charisma'nın üç farklı yapımda canlandırdığı üç karakterin ortak noktası bu karakterlerin geleceği görebilmesiydi. Angel yapımında, Codelia ileriyi görme özelliğini barındırırken, Charmed yapımında, Kira önsezisi kuvvetli bir medyumdu. Voodoo Moon yapımında ise kendi çizimlerinden geleceği görebilen Heather adlı karakteri canlandırıyordu.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (7)
Avatar
TuCo (Profesyonel) | 10 Kasım 2012, 18:47

O nasıl karizma bi isimdir arkadaş yav..

Cevap Yaz
0
0
erdi_cercetin_1 (Profesyonel) | 19 Eylül 2012, 16:46

çok beğeniyorum bu kadını

Cevap Yaz
0
0
ezgi_calis (Amatör) | 28 Temmuz 2012, 07:01

dizilerde izlediğim bir oyuncu aldığı rollerden hoşlanmadım ki bu zaten onun elinde olan bir şey değil / oyunculuk açısından bakıldığında bence gayet başarılı

Cevap Yaz
0
0
Luisbeat (Dublör) | 2 Temmuz 2012, 16:32

Fazla Söze qereK yok Müthiş Bir Oyuncu

Cevap Yaz
0
0
Aquuamarine (Fenomen) | 8 Şubat 2012, 13:32

En son House Of Bones filminde izledim oyunculuğunu çok kötüydü..Tüm filmlerini baz aldığımda çok sempati duyduğum bir oyuncu değil ama arada güzel işlerinide inkar etmek olmaz.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz