Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Lale Yavaş

Deine Schönheit ist nichts wert
Lale Yavaş profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4/ 10
52 oy
29 kullanıcının favorisi

Lale Yavaş

İsviçre

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

Lale Yavaş, 1978 yılında Türkiye kökenli bir ailenin kızı olarak Zürih\'te dünyaya geldi. Bern Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Müzik ve Tiyatro Bölümü\'nden mezun olduktan sonra Alles Wird Gut, Ben İsviçreli Bir Bankacıydım ve Imbissness adlı filmlerde rol aldı. 2005 yılında Alman birinci kanalı ARD\'de gösterilen Zeit der Wünsche (Dilekler Zamanı) adlı iki bölümlük televizyon filmindeki performansından dolayı çok sayıda olumlu eleştiri aldı. Türkiye\'den Almanya\'a işgöçü bağlamında bir aşk hikayesinin anlatıldığı bu filmdeki başarısı, Adolf Grimme Ödülü ve Alman Sat1 televizyon kanalı tarafından verilen \'sinematik yeni yetenek\' ödülünü almasını sağladı. Yavaş, 2006 yılında ise ünlü Lüksemburglu yönetmen Andy Bausch\'un Deepfrozen filminde, Peter Lohmeyer ile birlikte başrolü üstlendi.

Sanatçı, sinema filmlerinin yanı sıra, Alman televizyon sinemacılığında önemli bir yeri olan \'Tatort\' adlı polisiye dizilerde de rol alıyor. Yavaş, 2005 yılından beri, Saarländischer Rundfunk kanalı tarafından hazırlanan Tatort dizilerinde, komiser Maximilian Brückner ve Gregor Weber ile birlikte çalışan alımlı adli tıp doktoru Rhea Singh\'i canlandırıyor.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (12)
Avatar
hudelfa (Dublör) | 29 Aralık 2013, 21:08

güzelliğin on par etmez isimli filmde başarılı idi...

Cevap Yaz
0
0
Burcu-Aktas- (Dublör) | 14 Ağustos 2011, 15:56

Dilekler Zamanı'ndaki sergilediği oyunculuk gayet başarılıydı...

Cevap Yaz
0
0
isbir111 (Amatör) | 25 Temmuz 2011, 15:39

Lale Yavaş'ı ilk olarak kasaba dizisinde gördüm ve çok beğendim.Daha sonra Dilekler zamanı adlı 2005 yapımı filmde seyrettim ve oyunculuğunu gerçekten çok takdir ettim.İnsanı alıp götürüyor.Benim favori oyuncularım arasına girdi.Yalnız dikkat ederseniz hep yüzünde ağlamaklı bir hal var;gülerken bile.Belki de o yüzden dolayı farklı kılıyor kendisini.

Cevap Yaz
0
0
yaldiz (Dublör) | 18 Ocak 2011, 11:48

Dilekler Zamanıyla bir kaç ay önce keşfettim, harika bir perfonsmans ve anlatımı vardı, Tebrikler Lale Yavaş.
 

Cevap Yaz
0
0
cassini1905 (Jön) | 7 Aralık 2010, 19:47

Dilekler zamanı filminde izledim ilk kez ve güzelliği fiziği ve tabiki de oyunculuğuyla göz dolduruyor...diğer filmlerini de biran önce izlemek isteği duydum içimde.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz