Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Zeynep Özyağcılar

Zeynep Özyağcılar profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5/ 10
21 oy
3 kullanıcının favorisi

Zeynep Özyağcılar

Türkiye

Bu bilgi mevcut değildir.

Biyografisi

1985\'de İstanbul\'da doğdu.1991 yılında İstanbul Devlet Opera Balesini en yüksek puanla kazandı.12 yıl orada bale sanatçısı olarak çalıştı. Bu süre zarfında Haldun Dormen,Selçuk BorakSönmez TaygunAyhanım Sun gibi birçok isimle çalıştı.

2001 yılında Saint-Michel Fransız Lisesini kazandı. Bu dönemde balenin yanı sıra Manuel Reinadan Flamenko, Candaş Başdan Modern Dans dersleri aldı. Saint-Michel lisesinde okuduğu dönemde kendisinin yazıp yönettiği, oynadığı ve koreografisini yaptığı oyunlarla İspanya, Sicilya ve Mısır\'daki fransızca tiyatro festivallerine katıldı ve oradaki gazetelerde bu oyunlardan övgüyle bahsedildi.

2002 yılında Murat Ali Mandacı ile latin dansları çalışmalarına başladı. Ardından İsmet Müftüoğlı ile latin amerikan dansları çalıştı. Halen jimnastik federasyonuna bağlı lisanslı dans sporcusudur.


2004 yılında Saint-Michel lisesinden mezun olduktan sonra orada tiyatro eğitmeni olarak çalıştı ve Les temps des Gitans(Çingeneler Zamanı) adlı eseri oyunlaştırdı, yönetti ve koreografisini hazırladı.

2004 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazandı. Orada ses, diksiyon, dans, Dünya dansları (Kahraman Nasirov), Solfej, Eskrim doğaçlama, Sahne, Sanat Tarihi, Mitoloji, Estetik, Dramaturji Tiyatro tarihi, Dekor kostüm eğitimi aldı. 2008 yılında Mehmet Birkiye\'nin yönettiği Fesleğen Çıkmazı (İrene) ve Suat Özturna\'nın yönettiği Moskova Geceleri (Olga Knipper) oyunlarıyla konservatuardan mezun oldu.

2005 yılında Guildhall Music

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (2)
Avatar
Vedatkarahan (Amatör) | 18 Kasım 2010, 22:32

Boyle bır oyunculuk yenı nesılde gormedım cok basarılı ve donanımlı bır oyuncu hem tıyatroda hem de televızyonda mımıklerını muthıs kullanıyor  cıdden hayran kaldım sacları ve yuzu cok farklı ve guzel umarım cok daha basarılı olur .

Cevap Yaz
0
0
vkgz (Dublör) | 29 Mart 2010, 12:03

pek başarılı bir oyuncu oldugunu söyleyemeyeceğim. babasının ismi üzerinden nemalanmanın ötesine gidemez. gerilim korku tarzında belki! başarılı olabilir.

Cevap Yaz
0
0
HasanGulmez (Amatör) | 12 Kasım 2010, 10:34

ayrıca hayranıyım ben kendisinin

0
0
HasanGulmez (Amatör) | 12 Kasım 2010, 10:33

bence çok başarılı ve güzel oyuncu oyuncuyum diye geçinen şarkıcı türkücü mankenler den bin katdaha başarılı

0
0
Görüşleriniz