Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Edward D. Wood Jr.

Edward D. Wood Jr. profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.4/ 10
24 oy
16 kullanıcının favorisi

Edward D. Wood Jr.

ABD

10 Ekim 1924

10 Aralık 1978

Biyografisi

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Tüm yorumlar (8)

Avatar
kemal_aygun_399 (Amatör) | 7 Mayıs 2015, 11:47

Yorum Yaz...diyebileceğim tek şey yanlış dönemde yaşamış olduğudur.eğer bugün yaşamış olsaydı bütün o avengers türü filmlerin yönetmeni olurdu ve çok para kazanırdı.çünkü aynı saçmalıkları oda kendi kısıtlı bütçesiyle yapmaya çalıştı.elindeki tek kozu ise haylgücü idi.

Cevap Yaz
0
1
mamangk (Figuran) | 23 Ağustos 2014, 04:29

Şimdi birşey yazmayayım. Ed Wood filminden sonra ciddi ciddi filmlerini izlemeye başlıcam bu yönetmenin. Bakalım söylendiği kadar kötü mü gerçekten :)

Cevap Yaz
0
0
tugcm (Artist) | 27 Şubat 2011, 15:44

Gelmiş geçmiş en kötü yönetmen ancak bu kadar mükemmel ve bağımsız hayallerini çekerdi. Hayatının anlatıldığı Ed Wood filmine göz atmanızı tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
1
tarsuss (Jön) | 12 Eylül 2010, 04:24

Film aşkıyla yanıp tutuşan ,en kötü yönetmen ünvanını alan Edward D. Wood Jr. bana göre o dönem için hayli iyi olan yönetmen. Aslında adını Edwood filmi sayesinde duydum, bunu inkar edemem ancak Vampira yani Maila Nurmi;o kalkık kaşları ve kıyafetleri ile hep ilgimi çekmiş ve Vampira Shov'unu izlemiştim. Bela Lugosi'yi ise Chernabog (Fantasia-1940 esin kaynağı: B.L.) sayesinde Dracula olarak gönlümde taht kurmuştu. Ve Vincent Price'in yerine geçmişti.
Günümüzde saçma sapan filmler yapan ama iyi yönetmen ödülü alan çok fazla insan var. İçlerinde film aşkı var mı bilinmez ama sadece para için film yapanlarda var. Bana göre filmleri güzeldi ve doğaldı. Kötü olabilir di ama o dönemler için hayli mükemmeldi. Aslında o dönemlerdeki çoğu film daha mükemmel. Bugünün bilgisayarik-teknolojiğinden uzak...
Herkez yönetmen olabilir ama Edward D. Wood Jr. gibi olamaz.

Cevap Yaz
0
2
JDfabby (Profesyonel) | 28 Ağustos 2010, 20:24

En sevdiğim yönetmenlerden... Filmleri iğrenç ötesi ve berbat olduğu için ve en önemliside sinema aşkından dolayı... neden bilmiyorum ama berbat filmler çekerek bende de film aşkı uyandırdı.. aslında olan şu ki hep yönetmen olmak istemişimdir ve Ed Wood filmini izleyip bu adamı tanıdıktan sonra analadım ki önemli olan filmin güzel olması değilmiş... Sende o aşkın bulunmasıymş.. Bu nedenle bu filmi yaptığı ve Edward D. Wood, Jr.'yi yeniden canlandırdığı için ona minnettarım..  Ayrıca en önemli olay da Ed'i canlandıan Johnny Depp... :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz