Marta Etura

8,1 121 oy

Marta Etura Biyografi

Marta Etura Palenzuela (San Sebastian, 28 Ekim 1978) İspanyol aktris.bir dekoratör ve girişimci kızı San Sebastian 28 Ekim 1978 tarihinde doğdu. O bir aktris olmak istiyordu çocukluk, ama beri ebeveynleri iki yıl ve bir direksiyon montajı için çalışmaya ikna etmek. Bu projelerin Madrid\'e taşındı taahhüt ve Okul Cristina Rota of kaydoldu için. Hayatta kalmak için o garson olarak çalıştı ve bazı noktalar yer aldı. Sadece mezunu.Şu, Joaquín Oristrell film oldu bazı Etura Marta, Bethlehem de, annesi ile zor bir ilişki muhafaza genç bir aktris oynadı dahil olmak üzere okulun son oyuncular ile utanç var. Bu filmde, yüzü daha agresif, daha sinirli içinde, kırılganlık ve güç, güvenlik ve dayanıklılık karışımı bağımsız gösterdi. Eduard Cortés o onların bakımı çocuk babası için düşen bir dadı oynadı kimsenin hayatı, arkasına çekti. karakterinin aksilik yirmi profil kavga sadece bireysellik baktı dünya ile Marta itmek gibiydi ve gestural uzak sözlü savunma. Marta güçlü Goya Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu dalında aday olacaktı.

Manuel Gutiérrez Aragón kırdı ki görüntü ve şövalye Don Kişot (2002) ve bekliyor hayat (2004) hem de daha yumuşak bir yorum çıkardı. bir ve tek vuruşta 13-year-gerilim bu drama uzak bir an, \"Orada ciltte konulmuştur toplu film Paz Halk Partisi İspanya ve soğuk kış eleştiren, katıldığı bir nedenle, bir Arasında MIMO, bir hurdalık (Jose Manuel Cervino) kızı ki hayata küsmüş hayatı ve Gonzalo (Javier Pereira), sıcak tarafı çıkacaktı bir fahişenin oğlu aşk bulma. Aktörler Birliği destekleyen oyuncu en iyi ödül için aday onu ödüllendirdi. 
Ertesi yıl Yaşayan ve Dreaming \"hangi o karakter Carmen Maura ile delicesine aşık paylaştı ve bu yüzden, içinde o Claire, tanıdığım bir genç adam (David: Roger Coma) gelini oynadı unutmayacağım arasında yayımlanan onun geleceği anne (Irene: Emma Vilarasau). , Sadece güçlü bir iş (Antonio Victor ile konfor merhum dedesi (Matta: Fernando Fernan Gomez) ve sporadik cinsel karşılaşır ve dostluk olan Irene reddetme iken Etura sevgilisi ölümü uğradığıMosqueira) ve nihayet hayatında evin Matthew savaş ailesi çıkarıldı salgın, daha önce büyüdü yıkım önlemek için yeni bir bölüm açıldı. İkinci Marta rolü için genç dahisi arasında sektöründe 2001 ve aktris kuruldu geçit sembolize geldi En İyi Yardımcı Aktris bir Goya Ödüllerinde zaten vardı. 
film ve adaylık galası arasında, DarkBlueAlmostBlack ve Remake Marta ve televizyon dizisi su Winds haddelenmiş, yıldızlar ve babası Ernesto Alterio, Héctor Alterio. Paula, bir kadın hapishanesinde miscarried ve yine hamile Jorge (Quim Gutiérrez) UNED bir kapıcı iş derecesi ve bir mahkum Antonio (Antonio adlı kardeşim almak istiyorum hata hapsedildi ilk çalış içinde de la Torre). Isteği onların analık boşa aşmak için yine filoloji ve sosyal bir derece yaşam başlamak için, Paula yirmili yaşam için umut getiren bir kadın yaptı, hayallerini gerçekleştirmek için başarısız bir dünyada bazı sıcaklık. En proje çeken aktris göre onun karakteri, \"rağmen, özgürlük karşılamak ve onların gerçek istekleri bilmek değil, o dayatılan [kaynak belirtilmeli bulmak] tabi kilitli ediliyordu. O ana kategori ve Goya için bir aday kazandı yılın sonunda madalya Sinema Yazarları Birliği tarafından ödüllendirildi. 
Öğretmeni Cristina Rota tarafından çalışma ve toplantılar Awakenings, yönetmen 2007 yılında profesyonel tiyatro ilk olarak. Juan Diego Botto ile 2008 prömiyeri William Shakespeare\'in klasik Hamlet, Ophelia rolü barındıran içinde. En iyi film çalışmalarına Hücre 211 için yardımcı kadın oyuncu için 14 Şubat 2010 tarihinde Goya kazandı.

Devamını Oku