Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Berksan

Berksan profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3/ 10
28 oy
27 kullanıcının favorisi

Berksan

Türkiye

30 Mayıs 1979

Biyografisi

2003 yılı Eylül ayında Çilek adlı ilk solo albümünü çıkardı. Berksan müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasının Berksan'ın müziğe olan ilgisini keşfetmesiyle Ankara Radyo Evi'nin açtığı bir sınavla Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu'na girdi. Özgen Gürbüz yönetiminde beş yıl çocuk korosunda çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Tuncay Yalın'dan şan dersleri almaya devam etti. Solo olarak ilk sahne deneyimini Ankara'da Cabere adlı kulüpte gösterdi. Birkaç yıl sonra aynı kulüpte istek üzerine yeniden sahneye çıktı. Bu sırada İstanbul'a yerleşmeye karar verdi. Solo olarak çıktığı o kulüpte Fatoş Çinkitaş'la tanıştı. Bundan iki hafta sonra Metin İlhan'la tanıştı. Albümde bulunan şarkıları hazırladığı süre içerisinde İstanbul'da büyük bir kulüpte vokal olarak çalıştı. Daha sonra uzun bir çalışma sonrasında şarkıcının ilk albümü olan Çilek piyasaya çıktı. Aynı zamanda Berksan 2 yıldır güzel oyuncu Özlem Yılmaz ile ilişki yaşamaktadır.

Devamı
Gizle

Tüm yorumlar (6)

Avatar
ASKIN-saw (Artist) | 10 Ekim 2011, 17:51

başarılı bir çizgi yakaladı ve bu çizgiyi gün geçtikçe yükselten bir sanatçı.Son albümü SU  oldukça başarılı olmuş.devam edersin bu şekilde umarım

Cevap Yaz
0
0
scarlettj (Efsane) | 30 Mayıs 2010, 15:10

Çok mütavazi bir sanatçı..Üç tatlı cadı da iyiydi.Oyunculuğu için söyleyebileceğim tek şey iyi ale çocuğu rollerinin hakkını verir..Şarkıcılık yönünün daha ağır bastığını söyledene geçemiycem..

Cevap Yaz
0
0
bahar74 (Jön) | 1 Mart 2010, 18:52

berksanın unutamam şarkısına bayılıyorum ya :) onun ilk parçalarını çok şeviyorum şimdilerde ise pek iyi kendini duyuramadığıını ve eskisi gibi müzik yapması gerektiğini düşünüyorum.(yeni albümü çok kötü . )

Cevap Yaz
0
0
ebruekmen (Profesyonel) | 6 Temmuz 2009, 14:27

berksan çok iyi bi oyuncu olmasada çok iyi bi şarkıcı ayrıca gözleri çook güzel...

Cevap Yaz
0
0
flowersssss (Artist) | 6 Mart 2009, 13:59

berksan çok yakışıklı çok tatlı sesi çok güzel şarkıları çok güzel ve bunların yanı sıra kendini oyunculuğuyla da ispatlamış biri

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz