Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Donovan

Donovan profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.1/ 10
3 oy
1 kullanıcının favorisi

Donovan

İngiltere

10 Mayıs 1946

Katkıda Bulunduğu Son 1 Yapım

Tüm yorumlar (1)

Avatar
tarsuss (Jön) | 25 Ekim 2010, 19:49

Biraz Don McLean, biraz Tom Paxton az çok da Phil Ochs. Vietnam Songs From The Divided House albümünden aşina olduğum psychedelic folk müziğinin usta sanatçısı. Sesi Phil Ochs veya Tom Paxton gibi hoş, hergün dinlenebilir. Müzik belki Don McLean, belki de görüntü. Psychedelic müziğin yarattığı ve özellikle 60-70'de bulunan woodstock, flower power gibi akımlardan hayli etkilenen insanlar. 2000 kuşağını az-çok etkilemesi gereken sayılı sanatçılardan Donovan. Allah daha ömür versin İngiliz sanatçıya, etkilemeye, etkilettirmeye, dinlemettirmeye devam etsin.

Cevap Yaz
0
0
tarsuss (Jön) | 11 Aralık 2010, 17:55

The Beatles'la Hindistan'a gitmesinden sonra Yellow Submarine katkısı olmuş aynı zamda. Pattie Boyd'un kız kardeşi Jenny Boyd için Jennifer Juniper şarkısını yazmış.
Bob Dylan kadar folk müzikte ilgi görmesede Bob Dylan kadar severim Donovan'ı. Sunshine Superman, Guinevere, Season Of The Witch, Mellow Yellow, Bob Dylan'a nazire Catch The Wind. Ve tüm askerelere hitap edebilen Universal Soldier. Ve daha nice Donovan hitleri.
8 Aralıkda John Lennon'un 30. ölüm yıldönümünde Save The World ile karşımıza çıktı. Unutmamak ve unutturmamak dileği ile.

0
0
Görüşleriniz