Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Başay Okay

Musallat 2 Resmi Fragman
Başay Okay profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5/ 10
29 oy
2 kullanıcının favorisi

Başay Okay

Türkiye

22 Aralık 1976

Biyografisi

1993 ylında Erenköy Kız Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne devam etti.

1993-98 arasındaki hukuk öğrenimi sırasında müzik çalışmalarına başladı. TRT Gençlik Korosu'nda ve çeşitli gece kulüplerinde şarkı söylemeye başladı.

1998'de Hukuk Fakültesi'ndeki öğrenimini bırakıp M.S.M. tiyatro bölümüne devam etti. Aynı yıl tiyatro eğitimiyle beraber, İstanbul Üniversitesi'nde yarı zamanlı opera-şan bölümünde bir yıl eğitim aldı. Tiyatro eğitimi esnasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Hizmetçiler (J.Genet- Solange) ve Sadri Alışık Tiyatrosu'nda Amerikan Hala adlı müzikli oyunda rol aldı (2001). Bu dönemde Arjantin Tango çalışmaya başladı ve halen devam etmektedir.

2002'de mezun olana kadar, bir yandan müzik çalışmalarına da devam etti. Birçok gece kulübü ve çeşitli organizasyonlarda jazz, müzikal ağırlıklı bir repertuarla sahne aldı. İlki 2000'de olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ile C.R.R. konser salonunda konserler verdi.

2002'de Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nden mezun olduktan sonra televizyonda çeşitli reklam ve dizi olmak üzere bir çok projede rol aldı: Reklamlarından bazıları: Vestel Bishi, Cif, Demirdöküm, Tetrapak, Eti Çay Keyfi, Arstil.

Reha Erdem'in yönetmenliğini yaptığı Korkuyorum Anne adlı sinema filminde rol aldı.

2006-2007 yıllarında Kadınca dergisinde yazılar yazdı ve bu yazılar dergi kapanıncaya kadar devam etti. Yazı hayatı senaryo çalışmaları ile halen sürmekte?

Müzik çalışmaları Grup Artist

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 4 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (1)
Avatar
altinyildiz (Jön) | 8 Mayıs 2009, 19:34

gece seslerinde izledim hırslı bir kadını felaket oynuyor hele bağırırken o yüz ifadesi dehşet verici performansı gayet iyi bu rollerin birebir kadını...bakalım şimdi diziden ayrıldı nerde nasıl çıkacak karşımıza ama bakışları falan iyi kendini kaptırıyor..

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz