Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Natasha Bedingfield

Kadın Aklı Erkek Aklı Fragman
Natasha Bedingfield profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.7/ 10
49 oy
48 kullanıcının favorisi

Natasha Bedingfield

İngiltere

26 Kasım 1981

Biyografisi

1981 senesinde Sussex’de doğan İngiliz pop sanatçısı Natasha Bedingfield, genç yaşta kardeşleri Daniel ve Nikola ile ‘The DNA Algorithm’ adlı grubu kurdu. Müzik için ailesinden her zaman destek gören Bedingfield, gitar ve piyano dersleri alarak müzik yeteneğini geliştirdi. Üniversitede psikoloji eğitimi gören genç sanatçı, şarkı söylemeye ve beste yapmaya daha çok konsantre olmak için okulunu yarıda bıraktı. Bir arkadaşının stüdyosunu kullanarak ilk bestelerini kaydeden ve bir kaç demo kaydı hazırlayan müzisyen, bu demoları plak şirketlerine göndermeye başladı.

2003 senesinde Hillsong London grubuyla “Shout God’s Fame” adlı konser albümüme katılan Natasha Bedingfield, bu albümde kilise müziği tarzındaki parçaları seslendirdi. Aynı sene Sony BMG ile anlaşmaya varan Bedingfield, ertesi sene “Unwritten” adlı ilk albümünü yalnızca İngiltere’de piyasaya sürdü. Albüme D12 grubundan Bizarre’ı bir parçada konuk müzisyen olarak davet eden sanatçı, albümün prodüksiyonunda ise Danielle Brisebois, Guy Chambers ve Andrew Frampton gibi isimlerle çalıştı. Albüm, İngiltere listelerinde zirveye yerleşirken, albümden “Single”, “These Words”, “Unwritten” ve “I Bruise Easily” parçaları single olarak yayınlandı. Single’lardan “These Words”, İngiltere listelerinde 1 numara oldu ve diğer single “Single” ise listelerde 3 numaraya kadar yükseldi.

2005 senesinde “Unwritten” albümünü Amerika’da piyasaya süren Natasha Bedingfield, albümüyle Amerika listelerinde 26 numaraya yerleşti. “Unwritten” single’ıyla listelerde 5 numara olmayı başaran Bedingfield, bu parçasıyla 2007 senesinin Grammy’lerine “En İyi Bayan Pop Vokal Performansı” dalında aday olarak gösterildi.

İlk albümüyle müzik kriterlerinden olumlu yorumlar toplayan ve oldukça başarılı bir çıkış yakalayan Natasha Bedingfield, 2006 senesinde “Live In New York City” adlı bir DVD yayınladı. DVD’nin içerisine konser görüntülerini, video klipleri ve sahne arkası görüntüleri ekleyen Bedingfield, aynı sene 2. stüdyo albümünün kayıtlarına başladı.

30 Nisan 2007 tarihinde “N.B.” adlı yeni albümünü piyasaya süren Natasha Bedingfield, albüme Rich Harrison, Mike Elizondo, Steve Kipner ve Andrew Frampton gibi isimleri davet etti. Albümden ilk single’ı “I Wanna Have Your Babies” adlı parçaya seçen Bedingfield, single ile İngiltere listelerinde 7 numara olmayı başardı. Müzik kariyerinin yanısıra ‘Global Angels’ adlı çocukları koruma derneğinin önemli bir üyesi olan Bedingfield, “I Wanna Have Your Babies” parçasına çektiği video kliple sıkça MTV Türkiye ekranlarında yer aldı. \'N.B\' albümünden 5 şarkıya ek olarak 9 yeni şarkının da yer aldığı \'Pocketful of Sunshine\' albümü, 2008\'in başlarında Amerika\'da piyasaya sürüldü. Albümden çıkan ilk single, Sean Kingston ile birlikte seslendirdiği \'Love Like This\' oldu.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (14)
Avatar
MonteeCarlo (Amatör) | 6 Haziran 2013, 16:23

I got a,got a pocketful of sunshine ... ;)

Cevap Yaz
0
0
MonteeCarlo (Amatör) | 5 Haziran 2013, 16:52

Pocketful of sunshine ı dinlemediyseniz dinleyin harika onundışında unwritten o da güzel

Cevap Yaz
0
0
heyqirl (Figuran) | 5 Eylül 2011, 13:27

Gerçekten şarkıları süper :) çokta güzel biri :)

Cevap Yaz
0
0
bason (Figuran) | 8 Haziran 2011, 11:43

Sıkı takip ettiğim nadir sanatçılardan kendisi...albümlerini kaçırmam ancak videosunu çektiği şarkılarının dışında albümlerindeki diğer şarkılarının zayıf kaldığını düşünüyorum.Hangi şarkıya klip çekeceğini çok iyi biliyor.İngiliz bayan şarkıcılar hem ses olarak hemde fiziksel olarak mükemmele yakın geliyor bana sanki elf gibi geliyorlar çok asil,duru ve temiz bir güzellikleri var pırıl pırıllar şarkılarıda anlamlı oluyor içi dolu şarkılar yani
I bruise easly bitirme tezidir Natasha'nın...

Cevap Yaz
0
0
heath1987 (Star) | 4 Nisan 2011, 19:59

İngiliz pop şarkıcısı Natasha kendisi gibi sesi de çok güzel.Ünlü bir abinin kardeşi aynı zamanda Daniel Bedingfield oda mükemmel şarkılar yapıyo çok sevdiğim bir sanatçı özellikle o tiz yumuşak sesiyle harika slow şarkıları var.Natasha abisini geçti mi bilinmez onunda albümleri çok tuttu özellikle sevdiğim şarkılarından These words are to my own from my heartflow i love you ... bu şarkısını çok seviyorum sonra unwritten, love like this gibi hit şarkılara sahip biri çok başarılı

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz