YARDIM SAYFASI

Yorum Yazma Kuralları

  1. Yorum yazmak için, öncelikle üyelik işlemi yapmanız gerekmektedir. Daha sonra, flimin/dizinin sayfasına gidip “yorum yaz” a tıklayarak, açılan metin kutusuna film/dizi hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
  2. Her filme/diziye yarım saat arayla yorum yazabilirsiniz. Her yoruma 10 saniye arayla cevap verebilirsiniz.
  3. Saygı çerçevesinde yapılan yorumlar, kendinizi ifade etmenin en iyi yoludur. Hakaret, küfür, tehdit, taciz, aşağılama, diğer kullanıcıların kişisel bilgilerinin ifşası, telefon numarası, e-posta adresi ve kurum ismi içeren yorumlarınızın moderatör onayından geçmeyeceğini veya başka kullanıcılar tarafından sakıncalı olarak bize bildirilebileceğini lütfen unutmayın.
  4. Yorumlarınız özgün olmalıdır, başka sitelerden kopyalanması yasaktır.
  5. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.
  6. Yorumlarınız, moderatörlerimizce denetlenecek; uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde silinecektir.
  7. Yorumlarınız, filmlerin/dizilerin sonunu veya filmde/dizide gelişen olayları anlatan cümleler içermemelidir.
  8. Yorum yazma kurallarına uymamanız önce uyarı almanıza, yinelenen uyarılar da kullanıcı hesabınızın kapatılmasına ve puanlarınızın silinmesine neden olacaktır. Hesabınız kapatıldığında başka bir kullanıcı adıyla giriş yapmanız da engellenecektir. Katkılarınız ve duyarlılığınız için teşekkür ederiz.
  9. Önemli Uyarı: Sinemalar.com oylama sisteminin kötüye kullanılması konusunda çok titizdir. Bir kullanıcının kendi yorumlarını oylayabilmek için kendisine birden fazla hesap açması, bu kullanıcının yazdığı tüm yorumlarını kaybetmesine ve üyeliğinin kapatılmasına neden olabilir.