Güneşi Beklerken

Güneşi Beklerken (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
186 oy

DramKomediRomantikGençlik

Gökhan Horzum Cüneyt Bolak Ayşin Akbulut Deniz Dargı

156 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Demet ve Zeynep, Bursa’nın Gölyazı ilçesinde mütevazi bir hayat süren anne-kızdır. Demet’in terzi dükkanında işler umduğu gibi gitmez ve elinde avucunda ne varsa kaybeder. Bu sırada İstanbul’dan Demet’e bir dost eli uzanır. Bu çocukluk arkadaşı Jale’dir. Jale, İstanbul’un en prestijli kolejlerinden Sayer Koleji'nin müdürüdür. Hem Zeynep’in iyi bir eğitim alması hem de yeni bir başlangıç yapmak için anne-kız, Zeynep’in tüm itirazlarına rağmen tası tarağı toplayıp İstanbul’a taşınırlar. Aslında Jale’nin onlar için başka planları vardır. Hem Demet’in hem de Zeynep’in hayatını kökünden değiştirecek bir sırrı saklamaktadır Jale... Kimseye eyvallahı olmayan ,son derece inatçı , deli dolu bir genç kız olan Zeynep, okuldaki ilk gününde, okulun sahibinin oğlu ve herkes tarafından tam bir baş belası olarak bilinen Kerem’le karşı karşıya gelir. Bugüne kadar ne istediyse sorgusuz sualsiz yapılmış olan, şımarık ve okuldaki herkes üzerinde soyadının getirdiği gücü kullanan Kerem, onun egemenliğini tanımayan Zeynep’i düşmanı beller ve onunla acımasızca uğraşmaya başlar. Kerem’in Zeynep’e yaptığı eziyetlerden sonra Zeynep’e yardım elini uzatan tek kişi ise Kerem’in kardeş gibi birlikte büyüdüğü Barış’tır. Zeynep Barış’ın kendisine gösterdiği yakınlıktan etkilenmeye başlayacaktır ama bilmediği bir şey vardır; o da Barış’ın okulun en popüler kızı Melis’e aşık olduğudur. Melis, okulda beden öğretmenliği yapan Cihan’ın da kızıdır aynı zamanda ve o da ne yazık ki Kerem’e aşıktır. Zeynep yeni hayatına ve okuluna uyum sağlamaya çalışırken, annesi Demet Jale’nin kardeşi Melda’nın modaevinde çalışmaya başlar. Onu da tıpkı kızı gibi zor günler ve kötü sürprizler beklemektedir. Demet, hayatının ilk ve tek aşkı Cihan’la yıllar sonra karşı karşıya gelecektir. Cihan’ın hayatına yeniden girmesiyle, yıllarca kızına söylediği yalanın ortaya çıkmasının korkusunu yaşayacaktır. Jale, geçmişte yaptığı hatayı telafi etmek için İstanbul’a getirdiği Zeynep ve Demet’in hayatında yeni ama zorlu bir sayfa açmıştır. Gençler tarafında dörtlü bir aşk ekseninde ilerleyen hikayede, büyükler tarafında ise geçmişin sırları zamanla gün yüzüne çıkacak ve herkesin hayatını alt üst edecektir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Hanryvolt
Popüler Yorumlar
ohyoulovemetoo (Figuran) | 04 Temmuz 2013, 01:20

Yine bir kore uyarlaması ve dikkatimi çeken en az MİSA kadar adı çıkmış ve bilindik bir dizi olması. Boys over flowers defalarca izleyebileceğim bir diziydi, tüm oyunculara ve kadroya bayılmıştım ama bu dizide eksikler var. En azından eğer bir diziden uyarlama oluyorsa insanın o diziden daha çok kesitler bulmasını sağlamalarını beklerdim. Bof ta en gözde olan şey F4 ken bu dizide F4 e ait bir şey göremedim. Tamam kız ile kavgaları falan iyiydi aynı şekilde yaşanmasını zaten yapamazlardı ama beklentilerimin altında oldu. Bir kere iki tane kız koymalarını çok saçma buldum. Ve başroldekilerin hepsinin maşallahı var mesela kız 84 doğumlu abartmışlar resmen. Ve çocuklarda hiç lise öğrencisini andırmıyor. Biraz daha genç kesimden oyuncu seçebilirlerdi. Her neyse gene çerezlik bir dizi olmuş.

0
+6
KOREEEE (Amatör) | 14 Eylül 2013, 21:52

harika bir dizi her salı izliyorum zaten kore yapımıda harikaydı iki dizide çok izlenen diziler

0
+4
Tüm yorumlar (81)
aylakmadam (Figuran) | 20 Mart 2014, 23:32

ilk zamanlar heyecanla pazarın gelmesini beklerdim. ama o keyifli kendini izlettiren dizi gitti yerine kasvetli ,içimizi bayan, uzattıkça uzatan, klişe dizi geldi. bir süredir izlemiyorum umarım yakın zamanda başlarda ki hareketli ve neşeli haline geri döner

Cevap Yaz
0
1
LeFabuleuxDestinDAmeliePoulain (Artist) | 02 Mart 2014, 20:56

Başlarda seviyordum ancak ilerledikçe baya bi saçmalamaya başladı. Diziyi izlemeyi bırakmam an meselesi...

Cevap Yaz
0
3
sedef_karamahmut (Amatör) | 06 Şubat 2014, 22:39

harika bir dizi...kendini izlettiriyor ve gerçekten bağımlılık yapıyor . Bu tempoyla giderse hayli ilerleyebilecek bir yapım.

Cevap Yaz
0
0
hadcanm (Amatör) | 10 Ocak 2014, 19:36

hana yori dango gibi başlayan, şimdilerde bambaşka bir hal alan dizimiz diğer dizilere göre gayet iyi gidiyor bence. de bu güneş kim?

Cevap Yaz
0
3
ingilizkemal (Dublör) | 11 Ocak 2014, 17:23

Açıklıyorum; ben değilim :))

-1
+3
kcgisdreamer (Amatör) | 06 Ocak 2014, 03:40

ahlaksızlıkta kavak yellerini sollamış gençlik dizisi. Aksel babasının sevgilisine kayıyor, Kerem kardeşi dediği adamın sevgilisiyle oynaşıyor üstelik Melisle çıkarken. Zeynepte Keremle olan ilişkisinden hiç rahatsız değil. Melisin annesi kocasını iş adamının biriyle aldatıyor. Kocası desen eski aşkına sulanıyor. bakalım bok yoluna giden barışla melis olucak gibi.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz