Köle Isaura Sezon 1

Escrava Isaura

Köle Isaura (1976) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0
/ 10
20 oy

AileDramTarih

26 Dak.PT26M

Gilberto Braga Bernardo Guimarães

 -

13 kullanıcının favori filmi

Filmi Ekleyen ruyakiz
Tüm yorumlar (6)
sinemagoria (Jön) | 01 Aralık 2013, 08:21

Bu diziyi takip edercesine izlemezdim ama o yıllar muhtemelen 1984-85 yılları olması lazım. ilkokula 6 yaşımda başladığım için bu diziyi tesadüfen denk gelipte izlemek zorunda kaldığımda henüz okula başlamadığımı iyi hatırladığım için tarihi bu şekilde kestirebiliyorum. Televizyonun tek kanal olduğu dönemlerdi.Aynı zamanda evdeki televizyon sayısıda bir taneydi. Türk halkının ekranlara kilitlenip izlediği dizilerin paşalarından biriydi bu. Haliyle aile fertleri izlerken küçük bir çocuğa da izletilmek zorunda bırakılarak, böyle konusu olan bir diziyle çocuk ruhundaki travma sebebi en büyük eziyette yaşatılıyordu. O velet halimdeki algıyla bile o İsaura'ya bi üzülürdüm bi üzülürdüm ki.. Hatırlayabildiğim şey onu çok üzüyorlardı.Baron karakterindeki o adama bakış açımsa o kötünün kötüsü nemrut huysuz ve gaddardı.Her seferinde İsaura'ya eziyet etmekten zevk alıyor gibi sadist ruhlu biriydi.Filmin bir sahnesinde doğada bir atmosferde artık gezintiye mi çıkılmıştı neydi öyle bir mekandı, aslan görmüştüm. Korkup oturduğum yerden kalkıp babamın arkasına saklanmıştım çok iyi hatırlıyorum. Belki de hayatımda gördüğüm ilk aslan oydu. Şimdi yıllar sonra yine tv.de biyerde görsem korkmadan bakabiliyorum.Ee alıştıkta bir yerde.. hahaha :)

Cevap Yaz
0
0
atafatin (Figuran) | 24 Ağustos 2012, 20:47

çocukluğumun dizisiydi..herkes gibi benimde annem hayranlıkla izlerdi ve bizlerde :))

Cevap Yaz
0
0
mujdear (Profesyonel) | 14 Mayıs 2012, 16:03

HAYAL MEYAL KATIRLIYORUM ANNEM ÇOK SEVEREK İZLERDİ.ONUN SAYESİNDE BİZDE İZLERDİK.GÜZEL BİR DİZİYDİ.

Cevap Yaz
0
0
salyaz (Profesyonel) | 01 Mart 2011, 15:41

Çocukken annemin en sevdiği dizi olduğunu ve köle isaura için bol bol üzüldüğünü hatırlıyorum, dizinin ilginç ve bir o kadar da güzel bir müziği vardı, daha sonra TRT'de bir çok kere tekrarlarıda yayınlandı ama o eski tadı vermedi, 2004 yılında brezilya'da yeni versionuda çekildi ama ilk yapım gibi ses çıkarmadı. İyi diziydi.

Cevap Yaz
0
0
patiklerim (Profesyonel) | 28 Şubat 2011, 13:23

vay be hayal meyal hatırlıyorum bu diziyi isavra kölelere yardımmı ediyodu ne hatırlıyamıyorum babası vardı barondu adamın lakabı bide köleler vardı hatta son zamanlarda çiftlikteki köleler askerlere kapoera yapmışlardı :)) bide ahana diye bir kız vardı dizi boyunca yüzünü göstermemişlerdi acaba bu dizidemiydi yoksa başka bir dizimiydi o bilen varsa cevaplasın lütfen..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz