İçimdeki Yangın

incendies

İçimdeki Yangın (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
483 oy

29 Nisan 2011

DramGizemSavaş

139 Dak.PT139M

Denis Villeneuve Wajdi Mouawad Valérie Beaugrand-champagne

516 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

İkizler Jeanne ve Simon'u karışık köklerini araştırmak için Orta Doğu'ya göndermek bir annenin son dileğidir. Wajdi Mouawad'ın beğenilen oyunundan uyarlanan Incendies, iki genç yetişkinin köklü nefret, sonu gelmeyen savaşlar ve kalıcı sevgiye yolculuğunu anlatan güçlü ve dokunaklı öyküsüdür.

Filmi Ekleyen dirty54
Popüler Yorumlar
lilyumpetunya (Amatör) | 14 Mayıs 2011, 01:01

izlediğim filmlerin hiçbirisi beni buraya yorum yapmam için üye yaptıramadı ama böyle bir seneryo böyle bir film insana birçok şey söyletmek istesede sadece izlediklerini gözünde tekrar tekrar canlandırmakla yetiniyor!!! kesinlikle izlenmesi gereken bir film aday olmayıda fazlasıyla hakediyor...PUAN :10/10

5
+27
KPLN (Figuran) | 03 Mayıs 2011, 16:43

son zamanlarda izlediğim en iyi film...kimi görsem izleyin bu film çok iyi diyorum.ımdb puanını kesinlikle hak ediyor. film bittikten sonra insanda bıraktığı etki tarif edilemez.. böyle kaliteli filmler çoğalır umarım..

4
+22
Tüm yorumlar (367)
CONVAYNE (Artist) | 03 Nisan 2014, 11:22

Sonuna kadar öyle ahım şahım bir şey vermeyip sonunda bombayı patlatan ve " vay be iyi filmdi" dedirten yapımlardan. Hikayenin işlenişi oldukça güzel özellikle yol hikayelerinde ortaya çıkan sorulara geçmişe ait görüntülerle cevap vermesi hem filmin düzenli bir sırada akıcı bir şekilde izlenmesini sağlıyor hem de kafada soru işareti bırakmıyor. Bu flashbacklar içerisine de serpiştirilmiş ipuçlaru izleyice hem filmi izletiyor hem de tüm olayı kendi zihninde çözmesini sağlıyor bu bakımdan eğer dikkatli izlerseniz filmin ilk sahnesinde ki ipucunu kullanarak ortalarında olayın bir kısmını da çözmüş oluyorsunuz.

----Sürprizbozan-----
Anlatılan hikaye konusundaysa; bence insan bazen vazgeçmeyi yada her şeyi ardında bırakmayı bilmeli; ilk çocuğuna hamileyken ve töreler gereği öldürülmesi gerekirken hem kendisinin hem bebeğin hayatının kurtarılması, başka bir yere gönderilip üniversite okutulması gelecek açısından bambaşka bir fırsatken inadına bildiğini okumak aptallıktan başka bir şey değil. Sonuçları da ortada zaten.
----Sürprizbozan-----

Cevap Yaz
0
0
ogrenci-klavyesi (Amatör) | 28 Mart 2014, 21:30

Yavaş bir seyir içinde ilerlemesine rağmen sizi etkisi altına alıp sonuna ulaşmanızı sağlıyor. Bittiğinde ise dramı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Sabırlı değilseniz ve dramla falan işim yok diyorsanız izlemeyin. Ayrıca bende oyunculuklardan ziyade kurgusu yer etti.Aklıma kazınıp herkese tavsiye ettiğim bir film.

Cevap Yaz
0
0
yigit_kahraman_988 (Amatör) | 27 Mart 2014, 14:21

bir film dramaya gizlenip masum gösterilip çok iyiy diyorsunu v şaşırtıcı sonu var diye puanları topluyor ama diğer yandan a serbian filmi yasklanıp puan alamıyor eğer a serbian filmini izlemediyzeniz bu film guzel gelir onu izleyin bu onun yanında hiç kalır

Cevap Yaz
0
0
ahmetsarikus38 (Amatör) | 23 Mart 2014, 23:43

Film çok güzel. Hatta harika. ama insan sormadan edemiyo bilimsel olarak böyle bişey mümkün mü ?

Cevap Yaz
0
0
yigit_kahraman_988 (Amatör) | 27 Mart 2014, 14:17

mümkün oğul kısır değilse olur tabi ki

0
0
duyguoflaz (Amatör) | 16 Mart 2014, 21:13

Müzikler Radiohead. Beni yakaladığı en önemli noktalardan biri bu oldu filmi hayranlıkla izletti. Senaryoya zaten diyecek laf yok. kaliteli bir yapım, düşünmeyin, izleyin.

Cevap Yaz
-1
+2
Görüşleriniz