17 Yeniden

17 Again

Bütün Fragmanlar ►
17 Yeniden (2009) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9
/ 10
3455 oy

19 Haziran 2009

2009 - ABD

AileDramFantastikKomediMaceraRomantikSporGençlik

102 Dak.PT102M

Jason Filardi Keenan Donahue

4103 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Hayatta ikinci bir şans yakalasanız ne yapardınız?
1989 yılında lise son sınıf öğrencisi olan Mike O’Donnell (Zac Efron) okulun basket takımının yıldızıdır. Üniversite bursu ve parlak bir gelecek avucunun içindedir. Ama o her şeyi elinin tersiyle itip, bebek beklediğini yeni öğrendiği kız arkadaşı Scarlet’la yaşamaya karar verir.
Yaklaşık 20 yıl sonra, Mike’ın (Matthew Perry) şaşalı günleri kesinlikle geride kalmıştır. Scarlet’la (Leslie Mann) evliliği paramparçadır, işteki terfi onu es geçmiştir, ergenlik çağındaki oğlu onun bir zavallı olduğunu düşünmektedir, ve lisede bir inekken sonradan teknoloji milyarderi olan en iyi arkadaşı Ned’in (Thomas Lennon) yanında yaşamaya mecbur kalmıştır.
Ama Mike’a ikinci bir şans verilir ve mucizevi bir şekilde 17 yaşına geri döner. Mike’ın görünümü belki 17 yaşında gibidir, ama otuz küsur yaşındaki tavırları 2009 yılının son sınıf öğrencileri arasında hiç de havalı olmaz.
Mike en iyi yıllarını yeniden yakalamaya çabalarken başına gelmiş en iyi şeyleri kaybedebilir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen iskoiskoisko
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 10 Haziran 2013, 11:12

Geçmişte yaptığımız hatalar aklımıza geldiğinde zamanı geriye almak isteriz. Ama işin hiç şu boyutunu düşünmeyiz. Belkide geçmişte hata olarak yaptığımızı sandığımız şey hata değildir. İşler yolunda gitmediği için Hata olduğunu düşünürsünüz. Belki de işlerin yolunda gitmemesinin sebebi budur. Acaba işler yolunda gitmediği için mi Hata olduğunu düşünür yoksa hata olduğu için mi işer yolunda gitmez ? Film buna güzel bir cevap veriyor. Aynı hataya düşmek değilde aynı doğruyu tekrarlamak. Aslında verdiği kararın doğru karar olduğuna inanmak. İnsanlar elindekinin değerini bilmeli. Ama yenilenmek yeni şeyler aramak adına yapılanlar malesef alışkanlık haline gelmiş. Film senaryo olarak çok anlamlı güzel göndermeleri var. Türünde komedi yazıyor bunu çok iyi yansıtmış. İzlerken eğlendim hatta bazı sahneler baya komikti. Bu filmi izlerken kendi kendinize şu soruyu sorduğunuza eminim. Ben de 17 yaşıma dönmek ister miydim ? Bence isterdiniz. Bu yüzden bu filmi izleyin. Dip not, Bu film fantastik boyutu bakımından keşke otuz olsam isimli filmi anımsatmaktadır. 10/ 8.0

0
+16
mertercan (Artist) | 15 Haziran 2013, 16:28

"DOSTLARININ ANNELERİYLE DE DANS EDER MİSİN?" işinde mutsuz, aile yaşantısı sarsılmış, kısacası hayatı alt üst olmuş bir adam.. bir gün anılarını hatırlamak için eski okuluna gider ve orada esrarengiz ak sakallı bir hademe ile karşılaşır. bir zaman sonra yolda arabayla giderken sağanak yağmur başlar ve Mike köprünün tepesine çıkmış ak sakallı dedeyi tekrar görür ve onun yanına gittiği zaman dede kaybolmuştur. ardından aşağıya bakıp, orayı kolaçan edeyim derken yine esrarengiz bir şekilde denizin içine düşer. eve geldiğinde o artık 17 yaşına geri dönmüş bir adam olmuştur. ardından çocukluk arkadaşı Ned işbirliğiyle liseye tekrar kaydolur ve çocuklarının perişanlığını kendi gözleriyle görür, liseli gençlerin zorbalıklarına ve aptallıklarına bizzat şahid olur ama o artık olgun bir 17'li olduğunu için çocuklarını ve gençleri doğru yola itmeyi çabalar tabii elbette ki bu o kadar da kolay olmaz. film kısaca böyle tabii daha bir çok olay var ama benim en çok etkilendiğin yerleri yazmak istedim. filmin asıl türü fantastik-komedi ama bunun yanında bir çok türü de barındırıyor. yani izleyen herkesin sevebileceği türden bir film. ben hakikaten filmi çok sevdim. hatta izlediğim en iyi gençlik filmlerinden biri oldu diyebilirim. Ned ile Müdürenin aralarındaki olaylar da mükemmeldi. mutlaka izleyin.

0
+8
Tüm yorumlar (2059)
kavaguchi (Amatör) | 13 Nisan 2014, 00:31

klasik amerikan genclik filmlerinden cok cok daha iyi kesinlikle izleyin 8/10

Cevap Yaz
0
0
dgnykrks (Amatör) | 11 Nisan 2014, 05:23

Diğer gençlik filmlerin aksine her yaştan insanın kendinden bir şey bulacagı bir film . klasik gençlık fılmınden ayıran senaryosu oynayan oyuncuların üst düzey performansı harıkaydı .

Cevap Yaz
0
0
Beko39 (Amatör) | 09 Nisan 2014, 05:37

-ya bize şöyle bi film öner hep beraber izleyelim ama komikte olsun güzel de olsun sıkılmayalım da
-O filmlerden bir tanesi bu film bunu ızleyebılırsınız :)

Cevap Yaz
0
0
guntoldu (Amatör) | 01 Nisan 2014, 02:44

güzel zaman geçirmelik film.10/6

Cevap Yaz
0
0
Y451N (Figuran) | 20 Mart 2014, 19:23

Arkadaşlarla izlenebilecek güzel bir film 10/7.5

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz