Lavanta Kokulu Kadınlar

Ladies In Lavender

Bütün Fragmanlar ►
Lavanta Kokulu Kadınlar (2004) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4
/ 10
37 oy

17 Mart 2006

DramMüzikalRomantik

104 Dak.PT104M

Charles Dance William J. Locke

32 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1936’da İngiltere’de bir balıkçı kasabasında geçen Ladies In Lavender - Lavanta Kokulu Kadınlar Ursula ve Janet isminde iki kardeşin, sahilde yakışıklı, Polonyalı bir kemancı bulmalarıyla tamamen değişmesinin hikayesi. Sahilde buldukları genci evlerine alan ve ona bakmaya kardeşler, sonradan adının Andrea olduğunu öğrendikleri gence gizliden gizliye bir hayranlık duymaya başlarlar. Özellikle Ursula Andrea’ya tutkuyla bağlanmaya başlar. Eve onu neşelendirmek için getirdikleri arkadaşlarının kemanı hiç bilmedikleri bir gerçeği ortaya çıkartır. Andrea bir keman ustasıdır.
Ünlü kemancı Boris Danilof’un kardeşi Olga kasabaya resim yapmak için gelmiştir ve ikilli tesadüfen tanışır. Andrea’daki yeteneğin farkına varan Olga kız kardeşlere bir mektup yazar ve Andrea’yı ağabeyiyle tanıştırmak istediğini söyler. Fakat Andrea’ya fazlasıyla alışmış olan abla kardeş mektubu ona göstermez. Fakat Andrea bir şekilde mektuptan haberdar olur ve bir gece ansızın Olga ile birlikte ağabeyiyle tanışmak için Londra’ya gider.

Devamı
Gizle
Tüm yorumlar (11)
Turuncuojelipilot (Dublör) | 09 Ağustos 2011, 14:27

kurgusu dokunaklı ve hoş şekilde yansıtıldığından izlenilesi ama akışını aksatan yönleri biraz itilmiş bir durum oluşturuyor malesef.ama yine de bazı sahneler öyle hoşuma gitmişti ki gözlerimin dolmasına engel olamamıştım.bir de filmin çekildiği yerler gerçekten muhteşemdi.müzikleri gibi.

Cevap Yaz
0
0
ikizlerburcu (Jön) | 27 Eylül 2010, 14:07

Elveda Lenin!'den tanıdığımız Daniel Brühl'ün müthiş performansı görmeye değer. Filmde hem komedi hemde dram var. Güzel bir öyküleme.

Cevap Yaz
0
0
rainbowbright (Star) | 01 Ağustos 2010, 12:01

İlk filmini yönetmiş bir aktörden umulmayacak kadar incelikli,sade bir çalışma .Charles Dance,Budapeşte'de bir film setinde tesadüfen kısa bir hikaye bulmuş ve Lavanta Kokulu Kadınlar doğmuş...1930'lu yılların 2.yarısındayız.Cornwall'da bir tepede yalnız başlarına yaşayan iki yaşlıca kızkardeşin hayatları beklenmedik bir misafirlerinin gelişiyle sarsılır.Ne zamandır baskı altında tutulan duygular aniden uyanır.Kocası büyük savaşta ölen Janet(Maggie Smith) daha aklı başında olan kadın ama hiç hayat tecrübesi olmayan duyarlı Ursula(Judi Dench) daha hayalci.Evlerinin altında sahile vuran ve İngilizce konuşamayan genç bir adam(Daniel Brühl) hem küçük balıkçı köyünde şüphe uyandırıyor hem de Ursula'ın kalbini çalıyor...Filme puanım 6.6/10

Cevap Yaz
0
0
LaBouffe (Dublör) | 13 Haziran 2010, 12:22

17 18 ve altı yaş grubu iseniz,boşverin filmi aşagıdakıler gıbı yorumlarınız olur sızınde ama bu kült film kaçmaz ızlemeye değer,klasikler arasında.

Cevap Yaz
0
1
fenu (Dublör) | 30 Temmuz 2011, 20:55

yoruma sonuna kadar katılıyorum.kesinlikle bu film kaçmaz :)

0
0
geceaslani (Profesyonel) | 06 Haziran 2010, 17:27

Film pek açmamıştı beni izlediğimde yani öyle tekrar tekrar izlenebilecek bir film değil :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz