Komplo Teorisi

Conspiracy Theory

Komplo Teorisi (1997) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
494 oy

17 Ekim 1997

1997 - ABD

AksiyonGizemSuç

135 Dak.PT135M

Sungun Babacan

Brian Helgeland

524 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

New York'ta taksi şöförlüğü yapan Jerry Fletcher (Mel Gibson) komplo teorilerine çok meraklıdır. Etrafındaki herkesle ülkeyi gerçekten yöneten adamları ve sokaklarda serbest dolaşan suikastçileri konuşmayı adet haline getiren Fletcher bir gün, Adalet Bakanlığı avukatı Alice Sutton'un da (Julia Roberts) gerçeklerden haberdar olması gerektiğine karar verir. Avukatın ofisine ziyarete giden Fletcher, kısa sürede oradan kovulur. Ama, çok yakında ikisi beraber hayalarını kurtarmaya çalışacaklardır.

Filmi Ekleyen Premier
Popüler Yorumlar
Marionettee (Dublör) | 06 Nisan 2012, 02:43

günümüzde bazı gerçekler yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. buna rağmen bazılarımız bunları kabul etmek istemiyor. edenlere de "komplo teorileri" ürettikleri etiketi yapıştırılıyor. bu film bence günümüzün en çok konuşulan gerçeğine bir örnektir. içindeki küçük detaylar birer işaret niteliğinde. bazen yönetmenlerin neden yaptıklarını anlayamıyorum, niyetlerini çözemiyorum.. neyse, sadede gelmek isterim film 'rockefeller' ismiyle başladı benim için, sonrasını küçük detaylar dedim ya onlar takip etti. bazen ben de jerry gibi komplo teorisi ürete ürete kafayı sıyırır mıyım diye düşünmedim değil, ama sonunda haklı çıkacaksam yaşayacaklarımın bir önemi yok.. neyse filmi izleme nedenime gelince; film 97 yapımı ve içinde abd başkanının türkiye ziyareti sırasında bir deprem olduğu ve binlerce insanın öldüğü haberi geçiyor. ben sinemada bize gösterilen şeylerin hiçbirinin tesadüf ürünü olduğuna inanmıyorum. neyin tesadüfü olacak ki. kurgusal bir düzende tesadüf diye bi şey olamaz. jerry'nin "onlar" diye tabir ettiği kimselerin etkisiyle gelişen bir deprem 2 yıl sonra ülkemizde gerçekleşmişken neyin tesadüfü..

0
+4
ragipnaim (Profesyonel) | 04 Şubat 2012, 17:55

öncelikle mel gibson'un panikatak tiplemesine bayılmıştım, gerçekten süper bir oyunculuk sergilemişti. türkiye'nin depremle filmde isminin geçmesi enteresan, mel gibson'un güvenlik tedbirleri müthiş.julia roberts'ın güzelliği ve performansı bonus

1
+4
Tüm yorumlar (135)
1volkanaydemir (Amatör) | 06 Aralık 2013, 04:11

film 1997 yapımı bil film "ABD başkanının Türkiye ziyareti sırasında "onlar" dedigi bir grubun Türkiye'de bir deprem yaratacaklarını söylüyor. Filmin ilerleyen dakikalarinda ise TV'de Türkiye'de 7.3 siddetinde bir deprem gerçekleştiği haberini görüyoruz." 17 agustos 1999 da ise bildiğimiz Türkiyede gölcük depremi oluyor 7.4 şiddetinde... amerikanın HAARP teknolojisini akıllara getiriyoruz sonra adamlar 2 sene önceden depremin şiddetine kadar herşeyi ayarlamış. bön bön bakanlar olacak komplo teorisi diyip gececeksiniz ama bu gerçekleri değiştirmeyecek nicola tesladan azcık haberi olan adam için HAARP olağan dışı birşey değildir zaten.yani senaristin kolu bayağı uzun büyük yerlerden haber almış garibim tabi kahin değilse.

Cevap Yaz
0
1
kubilay_bayraktar_31 (Amatör) | 05 Kasım 2013, 15:47

Nasıl olduudjdjjjjkelğsusıslsjjddpckvlv

Cevap Yaz
0
0
darren03 (Figuran) | 11 Temmuz 2013, 03:42

Sadece Mel Gibson için izlenir bu film. Muhteşem ya adam. Tekrar tekrar açıp izliyorum paranoyak tavırlarını. Benim arşivimin baş köşesi bu film.. Bu filmi izleyip beğenmeyen varsa tedavi olsun.. Aksiyon, macera ne ararsan var.. Hatta aşk bile var.. Belki de en çok aşk var bu filmde..

Cevap Yaz
0
0
OzCeyhun (Figuran) | 03 Haziran 2013, 23:50

Mel Gibson denilince ilk aklıma gelen film.. Çok sevdiğim bir filmdir, izlemeyen varsa şiddetle tavsiye edilir..

Cevap Yaz
0
0
denizj2 (Figuran) | 28 Ocak 2013, 20:27

güzell :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz