Kumsal

The Beach

Bütün Fragmanlar ►
Kumsal (2002) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
567 oy

24 Mart 2000

DramMaceraRomantik

119 Dak.PT119M

John Hodge

646 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Amerikalı genç Richard'ı(Leonardo Di Caprio) macera arayışı ile Tayland'a gelmesine neden olan şey işte bu yapmacık dünyada gerçek bir şey bulma ve ona bağlanma arzusudur. Farklı bir şeyin arayışı içindedir. Bangkok'da ucuz bir otelde Etienne(Gaillaume Canet) ve Francoise (Virginie Ledoyen) isimlerinde bir Fransız çiftle karşılaşır. Aynı zamanda Daffy adında, yılların ve ilaçların etkisi ile çökmüş yaşlı bir gezginle tanışır. Daffy Richard'a turistler tarafından işgal edilmemiş, gizli bir cennetten, bir adadan söz eder.

Filmi Ekleyen Kutupsu
Popüler Yorumlar
anlgucluu (Figuran) | 17 Temmuz 2012, 01:11

bu film; emekli olunca bodrum tarzı sahil kasabasına yerleşmek isteyen bütün güruh için gelsin diyecektim ki komünizm soslu hafif the smurf(şirinler) tadında komünal hayat yaşamanın hesabını görene kadar vazgeçtim. the beach tarzı; uzaklarda deniz, güneş, kum üçgeninde cenneti arayan ve oralarda ''güneşi gördüm'' demek isteyenler dışında benim için cennet bu değildir. yazı sevmem, güneşi sevmem, sıcağı sevmem ve hatta denizi sevmem. benim için cennet koskoca kalabalık sokaklarıyla new york silüetine bir gökdelenin son katından insanlara doğru bakmaktır. ve ayrıca her zaman uçsuz bucaksız toprak, deniz ve ormana bakmaktansa insanların yüzlerine bakmayı hep yeğlemişimdir. bu açıdan bakılınca bu film minimal bir yaşam süren ben için tam zıttı bir kompozisyon çizmiş bulunuyor. ama bu filmde esas söylemek istediklerim başka: sorunsuz ütopya yoktur. filmin ilk yarısını izleyip hemencecik sırt çantanız ve valizini hazırlamayın derim. filmin 2. yarısını izledikten sonra bu fikirden vazgeçersiniz. her şeyin ilk başlarda bal kaymak tadında geldiği komünal ütopik yaşamda, daha sonraları yaşanan bir kaç tatsız hadiseden sonra insanoğlunun nasılda ben merkezci olup ütopyaların aslında sadece birer hayalden ibaret olduğunu, insanların parasal mevzuyu yok etseler bile işin içinde aşk, arzu ve öldürme iç güdüsü olduğu sürece her şeyin boş olduğu mesajı veriliyor. insanoğlu, medeniyetten uzaklaşıp doğayla başbaşa kaldığında uzun vadede binyıllar öncesine dönerek sadece içgüdüleriyle hareket eden bir hayvandan farkının kalmadığını ve sadece avlanmak için öldüren hayvanlardan daha korkunç olabileceğini anlıyoruz. son olarak filmin bazı sahneleri çekilen phi phi adaları yeryüzündeki cennet olarak adlandırılıyordu fakat phuket ve adaları vuran tsunamiden sonra orada bir cennetin kaldığı meçhul olmaktadır.

0
+6
Tüm yorumlar (186)
CONVAYNE (Artist) | 05 Nisan 2014, 19:00

Malum Dünya düzenine ayak uydurmak zorunda olduğumuzu anlatmaya çalışan güzel bir film. Filmin başlamasıyla birlikte dünya üzerindekinden farklı bir yaşam tarzı benimsemeye çalışan bir gençle tanışıyor dakikalar geçtikçe onun gibi düşünen insanların da (bizler de dahil) var olduğuna tanık oluyoruz. Filmin sonuna doğru da aslında mevcut sistemde kafamıza eseni yapamayacağımızı görüyoruz.
Yorumlarda geçtiği gibi ne sıkıcı ne de boş bir film; iki saat süresi olmasına rağmen sürekli hareket halinde ve gelişen olaylar ile kendisine bağlıyor.

Cevap Yaz
0
0
weyselyildiz (Profesyonel) | 07 Mart 2014, 14:59

hiç fena değildi konusu güzel oyunculuk harika

Cevap Yaz
0
0
ihsan33 (Profesyonel) | 02 Mart 2014, 12:01

Önce işte dünyadaki cennet derken, filmin devamında cennetin nasıl cehenneme dönebildiği aklınızı alıyor. Gerilim ve gizem sizi filmin sonuna kadar yakalıyor.

Cevap Yaz
0
2
Gktq (Dublör) | 24 Şubat 2014, 21:34

Güzel film izleyin.Çok farklı yerlere gidiyor üstüne düşünmek, konuşmak lazım...

Cevap Yaz
0
1
EMREOCAL (Figuran) | 08 Şubat 2014, 15:06

Çok etkileyici bir film başlarda beklentimi karşılamayacak sandım ama öyle olmadı. Leonardo yine süperdi ve filmdeki sözler gayet iyiydi. Sonu da iyiydi bence başka nasıl bitirebilirlerdi ki? İzlesem mi diye yorumlara bakıyorsanız izleyin derim umarım beğenirsiniz. Filmi beğenmeseniz bile adayı kesin beğenirsiniz:)) keşke bende orda olsam dedim izlerken düşünsenize dert yok tasa yok okul yok iş yok sınavlarmış taksitlermiş hepsinden uzak sıcacık cennet gibi bir ada şu an tam ihtiyacım olan yer.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz