Prangalı Hapishane Kaçağıyım

ı Am Fugitive From A Chain Gang

Prangalı Hapishane Kaçağıyım (1932) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4
/ 10
6 oy

1932 - ABD

DramGizemSuç

213 Dak.PT213M

Howard J. Green

 -

3 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Amerika'nın Güney bölgesindeki hapishanelerin kötü şartlarını anlatan film, kara film janrının en iyilerinden biri sayılır. Film, belgesel havasıyla 1940'ların İtalyan Yeni Gerçekçiliği'nin havasını taşır.

Filmi Ekleyen Yetisemedimben

"Prangalı Hapishane Kaçağıyım" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
gordeslideniro (Profesyonel) | 01 Ekim 2011, 02:43

Robert E. Burns’ün otobiyografik hikayesini temel alan, Ben bir Pranga Kaçağıyım, şansı yaver gitmeyen bir 1. Dünya Savaşı gazisi olarak, uydurma bir suç yüzünden prangaya vurulup, uzak güney eyaletlerinde ağır işçiliğe mahkum edilmesinin ardından, merhametsiz bir suçluya dönüşen masum bir adamın canlı bir portresini sunar. Adam dürüst bir hayat sürmek için kaçar, ihanete uğrar, yeniden kaçar ve yakalanmış bir kaçak olarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Masum bir insanın hayat ve insanlar yüzünden nasıl kötü birine dönüşeceğini etkileyici bir şekilde gösteren; çarpık adalet sistemine de müthiş bir eleştiri getiren, kaçış sahneleriyle ve finaliyle unutulmaz mertebesine kolaylıklla erişebilen bir başyapıt. Sırf defalarca gönderme yapılmış bir film olması açısından seyredilmeye değer bir yapım. Modası geçmiş olsa da halen ünlü ve unutulmaz son cümlesiyle seyirciyi derinden etkiliyor. - Nasıl yaşıyorsun ? - \'Çalıyorum\'

1
+5
Tüm yorumlar (2)
ferhatkayaa (Profesyonel) | 30 Ağustos 2013, 20:22

mükemmel bir film nasıl yaşıyorusun çalıyorum günümüz dünyasında da işler bu şekilde yürüyor

Cevap Yaz
0
0
gordeslideniro (Profesyonel) | 01 Ekim 2011, 02:43

Robert E. Burns’ün otobiyografik hikayesini temel alan, Ben bir Pranga Kaçağıyım, şansı yaver gitmeyen bir 1. Dünya Savaşı gazisi olarak, uydurma bir suç yüzünden prangaya vurulup, uzak güney eyaletlerinde ağır işçiliğe mahkum edilmesinin ardından, merhametsiz bir suçluya dönüşen masum bir adamın canlı bir portresini sunar. Adam dürüst bir hayat sürmek için kaçar, ihanete uğrar, yeniden kaçar ve yakalanmış bir kaçak olarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılır. Masum bir insanın hayat ve insanlar yüzünden nasıl kötü birine dönüşeceğini etkileyici bir şekilde gösteren; çarpık adalet sistemine de müthiş bir eleştiri getiren, kaçış sahneleriyle ve finaliyle unutulmaz mertebesine kolaylıklla erişebilen bir başyapıt. Sırf defalarca gönderme yapılmış bir film olması açısından seyredilmeye değer bir yapım. Modası geçmiş olsa da halen ünlü ve unutulmaz son cümlesiyle seyirciyi derinden etkiliyor.
- Nasıl yaşıyorsun ? - 'Çalıyorum'

Cevap Yaz
-1
+5
Görüşleriniz