Bay Ve Bayan Smith

Mr. & Mrs. Smith

Bay Ve Bayan Smith (1941) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.2
/ 10
29 oy

1941 - ABD

KomediRomantik

95 Dak.PT95M

Norman Krasna

17 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Eşinizle evlilik dışı bir ilişki yaşamak nasıl olurdu? Alfred Hitchcock, Amerika'da çektiği bu tek komedi filmi

Filmi Ekleyen ceyyhun
Tüm yorumlar (5)
selimhan (Figuran) | 25 Ocak 2012, 04:05

üstatın tek komedi filmi .bence tarzında dönemine göre başarılı olmuş .notum 7 .

Cevap Yaz
0
0
LuisBunuel (Artist) | 10 Mart 2011, 23:06

Konusunu zenginleştirmek istiyorum:
"Bay David ve Bayan Ann Smith'in evlilikleri tek bir soruyla alt üst olur.Acaba Bay Smith her şeye baştan başlayabilse, yine Bayan Smith ile evlenir miydi? Eşinin bu sorusuna açık yüreklilikle 'hayır' yanıtı veren Bay Smith, kısa bir süre sonra yasal bir sorundan dolayı evliliklerinin geçersiz olduğunu öğrenir. Eşinden ayrılmak yerine, onunla 'evlilik dışı' bir aşk yaşamanın eğlenceli olacağını düşünen Bay Smith büyük bir sürprizle karşılaşır.Bayan Smith'in ilk işi onu hayal kırıklığına uğratan kocasını evden atmak olur ve kısa bir süre sonra yeni bir ilişkiye başlar. Bay Smith eşinin kalbini kazanmak için her şeyi denemeye kararlıdır. Zor olsa da ona olan aşkını ispatlayacak ve kendisine dönmeye ikna edecetir."

Cevap Yaz
-1
+0
LuisBunuel (Artist) | 10 Mart 2011, 22:54

Hithcock'tan alışılmışın dışında eğlenceli bir romantik komedi filmi. Evliliğin 70 sene evvelinde de aynı olduğunu bir kez daha anlıyorsunuz. Filmde özellikle lunapark sahnesi çok iyiydi; o yıllar açısından başarılı çekim tekniği kullanılarak gerçekleşmiş doğrusu... Akıcılığı ile gerçekten izlemeye değer...9/10

Cevap Yaz
0
0
albatros44 (Amatör) | 22 Mayıs 2010, 23:23

Konusu:
Gerilim filmlerinin usta yönetmeni Hitchcock'tan eğlenceli bir romantik komedi Eşinizle evlilik dışı bir ilişki yaşamak nasıl olurdu? Alfred Hitchcock, Amerika'da çektiği bu tek komedi filmi 'Bay ve Bayan Smith'de işte bu durumu anlatıyor. Bay David ve Bayan Ann Smith'in evlilikleri tek bir soruyla alt üst olur. Acaba Bay Smith her şeye baştan başlayabilse, yine Bayan Smith ile evlenir miydi? Eşinin bu sorusuna açık yüreklilikle 'hayır' yanıtı veren Bay Smith, kısa bir süre sonra yasal bir sorundan dolayı evliliklerinin geçersiz olduğunu öğrenir. Eşinden ayrılmak yerine, onunla 'evlilik dışı' bir aşk yaşamanın eğlenceli olacağını düşünen Bay Smith büyük bir sürprizle karşılaşır. Bayan Smith'in ilk işi onu hayal kırıklığına uğratan kocasını evden atmak olur ve kısa bir süre sonra yeni bir ilişkiye başlar. Bay Smith eşinin kalbini kazanmak için her şeyi denemeye kararlıdır.

Cevap Yaz
0
1
laise (Jön) | 01 Temmuz 2009, 15:18

filmin konusunu bilen varsa yazabilirmi merak ettiimde

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz