Korku Burnu

Cape Fear

Bütün Fragmanlar ►
Korku Burnu (1991) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
232 oy

13 Kasım 1991

1991 - ABD

DramGerilim

128 Dak.PT128M

James R. Webb John D. Macdonald

177 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Sam Bowden (Nick Nolte) hayatını kanuna vermiş, Atlanta'da yaşamakta olan bir avukattır. Karısı Leigh ve liseye giden kızı Danielle ile birlikte sakin bir hayat süren Sam'in hayatı kabusa dönüşmek üzeredir çünkü 14 yıl önce avukatlığını üstlendiği Max Cady (Robert De Niro) isimli adam, hapisten çıkmıştır ve intikam için hazırlanmaktadır. Çünkü, Max Cady bir tecavüzle suçlanıyordu ve okuma yazması da yoktu. Bu yüzden Sam eline Maxin hapisten kurtaracak bir belge geçmesine rağmen yine de bunu kullanmaz ve Max Cady hapse girer. Ancak hapisten çıktığında artık farklı bir insan olmuştur. Okuma yazmayı öğrenmiş, hukuk kitapları okumuş ve intikam için iyice bilenmiştir. Önce küçük tehditlerle başlayarak, sonra gittikçe sertleşen yöntemlerle intikam peşinde koşmaya başlamıştır. Sam Bowden, ailesini bu psikopatın tehditlerinden kurtarmak zorundadır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen CRAZYTOTEM
Popüler Yorumlar
ap0calypse (Star) | 31 Ekim 2012, 10:35

inanılmaz bir film arkadaşlar, izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ederim, intikam uğruna yapmıyacağı kalmayan çok zeki bir psikopat, puanım 10 / 7,8

1
+4
gordeslideniro (Profesyonel) | 10 Eylül 2011, 18:55

1962 yılı yapımı J.Lee Thompson imzalı gerilim filmi \'Cape Fear\'ın Martin Scorsese tarafından yapılmış yeni versiyonunda kötü adam Max Cady’i canlandıran Robert Mitchum’un yerini bu sefer Robert De Niro almış. Max’in peşine düştüğü avukatı oynayan Gregory Peck’in yerine ise Nick Nolte’yi seyrediyoruz. Max Cady, tecavüz suçundan mahkum olduğu hapisten çıkar çıkmaz savunma avukatı ve onun ailesinin peşine düşüyor. Çünkü avukatı suçlu olduğunu anladığı müvekkilini tam anlamıyla savunmamış ve mahkum olmasını sağlamıştır. Max’in intikam saati çoktan gelmiştir.Artık Avukat ve ailesi için kabus dolu günler başlamıştır.De Niro bu tür roller için biçilmiş kaftan olduğunu cümle aleme gösteriyor. Robert De Niro ve Juliette Lewis\'e Oskar adaylığı getiren filmde öncelikle vücudunu geliştiren De Niro sonra 5 bin dolar ödeyerek dişlerinin görünüşünü değiştirmiş ve dişlerinin eski haline dönmesi için 20 bin dolar ödeyip bir dizi operasyon geçirmek zorunda kalmıştı.

0
+4
Tüm yorumlar (71)
gunahkarsupheci (Profesyonel) | 11 Mart 2014, 18:10

Bence yılına göre gayet güzeldi en büyük sorunu sarmaması olurki sıkmadan izlettirebildi.
Robert De Niro'yu böyle kötü, psikopat rolünde ilk kez gördüm ve kesinlikle başarılıydı o bakışları insanı ürkütmeye yetiyordu o derece. Hiçde beklemezdim bu kadar iyi olacağını bu karakterde. Neyse. Film ortalama iyi sayılır. İntikam ateşi saran bi kişi nasıl bi kişi olursa olsun körü körüne her planını uygular.

Cevap Yaz
0
0
hakaneren (Amatör) | 25 Şubat 2014, 20:19

Toplum tarafından kötü olarak nitelendirilen insanların da haklı olabileceğini, onların da en iyi şekilde öğrenebileceğini ve felsefe yapabileceğini çok başarılı şekilde gösteriyor bu film. Bilerek yapılan yanlışlıklar sonucunda insanların hayatlarının nasıl mahvolabileceğini ve de intikam duygusunun insanı öğrenmeye ve herkesten güçlü olmaya teşvik edebileceğini ister istemez düşündürtüyor insana. İçi dolu, güzel bir intikam filmi herkese tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
1
egeedipkurt (Figuran) | 04 Şubat 2014, 23:01

hayal kırıklığına uğratan oldukça sıkıcı ve kötü bir filmdi 10 üzeri 4,5 puan

Cevap Yaz
0
2
nagehanbyr (Dublör) | 09 Ekim 2013, 15:18

Yıllar önce izlediğim güzel bir intikam filmi.tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
0
busra_sen_9883 (Figuran) | 03 Ağustos 2013, 16:08

128 dakikalık bir film olan Korku Burnunda gerilim 1 dakika bile inmiyor.
Robert De Niro'nun rolüyle bütünleştiği harika bir gerilim filmi.
Nick Nolte baba rolünde harika bir iş çıkarıyor.
Juliette Lewis bu filmde küçük bir kız olarak karşımıza çıkıyor.
Mutlaka izlenmesi gereken bir film. :D

Cevap Yaz
-1
+1
ademozsoy (Amatör) | 20 Ağustos 2013, 03:12

bende 1 dk bile gerilmedim bu flimde.gerilim deilde drama daha yakın yoksa bizleri gerecek hiç tipleme ve konu yoktu giydikleri kıyafetler bile etkilio insanı kabul edelim eskinin korku adına yapılan flimleri kötüydü sadece savaş flimleri daha akıllarda kalıcıydı.

0
0
Görüşleriniz