Aşk Zamanı

Fa Yeung Nin Wa

Aşk Zamanı (2000) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
200 oy

28 Eylül 2001

DramRomantik

98 Dak.PT98M

Kar Wai Wong

In The Mood For Love

222 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1962 yılının Hong Kong'u... Yerel bir gazetenin yazı işleri müdürü olan Chau ve eşi, Şangaylıların yaşadığı bir apartmana taşınırlar. Chau, taşınma gününde burada yeni kapı komşusu Li-Chun ile tanışır. Her ikisinin de eşlerinin yardımı olmaksızın eşya taşıyor olmaları ilginç bir tesadüftür. Li-Chun ve Chau, eşlerinin işte oldukları zamanı birlikte geçirmeye ve gitgide daha iyi arkadaş olmaya başlarlar. Neden sonra anlarlar ki, aslında ikisinin eşleri arasında bir ilişki vardır ve aldatılmaktadırlar. Durumu keşfetmek, onları aşk hayatlarını yeniden gözden geçirmeye ve birbirlerinden destek almaya itecektir.

Filmi Ekleyen onurpitt
Popüler Yorumlar
kamelyaa (Star) | 13 Ocak 2012, 19:39

''Tozlu bir pencere camından bakar gibi. Kaybolup giden o yılları hatırlıyor. Geçmiş görebildiği ama dokunamadığı bir şey. Ve gördüğü herşey bulanık ve belirsiz.'' Birbirini seven iki insanın birbirine anlatacak, içinin çok derinlerinde sessizce bekleyen sayfalar dolusu o kadar çok şeyi varken birbirlerine dokunamamaları, birbirlerinden kaçınmaları, ve tekrar hüzünlü, sıradan, aşksız hayatlarına dönmeleri o hayatın içinde hep birbirlerine özlem olmaları ne kadar acıdır. Bu filmin kendini sevdiren tarafları çok fazla, müzikler harika, kesinlikle en berbat gününüzde oturup izleyeceğiniz ve bolca düşünüp, hüzünleneceğiniz bir film, herkesin izleyebileceği bir film olduğunuda düşünmüyorum, beyni, düşünceleri kaldırmayan insanlar bu filmi izleyip çamur atmasın lütfen...

0
+7
Tüm yorumlar (86)
HiHitlerAd (Jön) | 04 Nisan 2014, 19:35

Tüm aşk filmlerine bedel, hepsinin toplamından daha güzel. Gerçek duyguları yansıtan, yapmacık durmayan film.

Cevap Yaz
0
0
charcoal (Amatör) | 22 Şubat 2014, 16:58

Soundtrackı bir harika onun için bile izlenebilir. Kadının tarzı, kıyafetleri,mekanlar, kamera açıları çok hoş. Ağır ilerleyen, farklı, bir o kadar da naif bir film. Herkesin sevebileceği bir film değil, ben çok sevdim.

Cevap Yaz
0
0
Battousai (Amatör) | 05 Şubat 2014, 04:35

Bir film düşünün türü romantik-dram olan, ancak kahramanların arasında en ufak masum bir öpücüğün bile olmadığı. Öyle bir filmki ''In The Mood For Love'', duygu patlamaları sırasındaki eylemlerin, eylemsizliğe boyun eğdiği, aşkı seyirciye en saf haliyle veren bir başyapıttır. Dipnot; (Spoiler!!!) Gerçektende film boyunca iki aşık birbirleriyle hiç öpüşmezler.

Cevap Yaz
0
0
delijenes (Amatör) | 11 Ocak 2014, 16:44

Orta yaş üstündeki romantikler için çok iyi bir film. Defalarca tekrarlasa da iyi gelen bir müzik eşliğindeki filmin estetiği unutulmaz.

Cevap Yaz
0
0
GorillaCano (Figuran) | 11 Kasım 2013, 17:35

Bol ödüllü hatta tüm zamanların 'en iyi 2. filmi' seçilmeyi başarmış; entellektüel camianın pek sevip, beğendiği hatta izlemeyene tepeden bakıp 'hıhh' yaptığı, hele hele izleyip beğenmeyeni yuhaladığı yapım... Nasıl tanıtım ama? :)
İzlemek isteyenler hiç kasılmasın tabii… Şimdi beğenmezsek olmaz, beğensek sürü psikolojiisi – yuhalanma korkusu falan ayağına arada kaynarız demesinler... Bu film de her film gibi, size hissettirdiği kadardır sonuçta ;) değil mi?

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz