Akbabanın 3 Günü

Three Days Of The Condor

Akbabanın 3 Günü (1975) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
62 oy

14 Kasım 1975

1975 - ABD

AksiyonCasuslukDramGizemMaceraPolisiyeRomantik

117 Dak.PT117M

Lorenzo Semple Jr. David Rayfiel

43 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

'akbaba' CIA de çalışan Turner isimli bir memurun kod adıdır. Turner'ın bürosunun görevi, tüm dünyada yayımlanan kitap, gazete ve dergileri okumak ve bunlardan, gerek her dilde olup biteni izlemek, gerekse CIA için yeni düşünceler bulmaktır.Fakat Turner bir öğle yemeği dönüşü tüm büro personelini öldürülmüş şekilde bulur. Üst düzeyle ilk emasında kendisinide kurban olarak görür ve saklanmaya başlar...

Filmi Ekleyen onurpitt
Popüler Yorumlar
DersuUzala (Profesyonel) | 04 Aralık 2012, 17:53

emperyalist devletler ki -hammadde avcıları da olurlar aynı zamanda – uğruna milyonlarya insanın ve canlının yaşamı pahasına oynadıkları aşağılık oyunlarının en büyük piyonları gizli örgütler gerçi örgütler gizli ama herkes onların varlığından haberdar..film şahane ..

0
+7
Tüm yorumlar (24)
asaf_yorulmaz (Profesyonel) | 08 Nisan 2014, 20:34

film, amerikanın menfaatleri için hertürlü oyunu mübah görüldüğünü 40 sene önceden itiraf etmiş. bence cesurca çekilmiş bir film.. filmi izlerken bir sahnede İkiz Kuleleri görünce aklıma bir kez daha bu "oyun" bahsinin ne kadar doğru olduğunu hatırladım..

Cevap Yaz
0
0
mamangk (Amatör) | 02 Aralık 2013, 21:30

Finali ile şaşırtan gayet akıcı ve iyi bir film. Robert Redford gerçekten çok iyi bir oyuncu.
Not : Robert Redford'un gençliği Brad Pitt'i anımsatmıyor mu ?
6.5/10

Cevap Yaz
0
0
CamerMan (Jön) | 28 Ekim 2013, 13:19

Soğuk savaşın başlamasıyla gizli örgütlerin işlevinin devletler üzerinde olup, istedikleri şeyleri yapabilmelerini iyi anlatan bir yapım.Ülkemizde son birkaç on yılda dikkat kesildiğimiz olayların bizden çok daha önceleri yaşandığını anlıyoruz bu filmle.Film cesurca çekilmiş ama yönetmeninin Sydney Pollack olduğunu unutmamalı.

Cevap Yaz
0
0
sovalye82 (Jön) | 26 Ekim 2013, 18:43

yapıldığı zamana göre oldukça başarılı

Cevap Yaz
0
0
By (Jön) | 27 Ağustos 2013, 20:04

Güvensizlik duygusunun hüküm sürdüğü, hiç kimseye güvenme, hatta babana bile güvenme, gibi mitlerin ortalıkta dolandığı bir dönemde, Amerika gibi bir yerde, 1975'de, bu kadar cesur bilgilerin verildiği, gizli planların açığa çıkarıldığı, ''Three Days Of The Condor'' mısır hazineleri kadar değerli olup, herkesin arşivinde yer alması gerekiyor.

Merak edilen konu şu ki; O dönemde neler yaşandı da politik yapımlara önem verildi, neler yaşandı da politik yapımların sayısı arttı? Hepimizin çok iyi bildiği World Trade Center ikiz kuleler o dönemde inşa ediliyor. Watergate skandalı gene o dönemde yaşanıyor. Peki yaşananlar sinemayı bu denli etkileyecek güçte mi? Yoksa her şeyi kontrol ettikleri gibi sinemada ne zaman ne olacağına da onlar mı karar veriyor?

Yalandan sebeplerle savaşlar çıkıyor. Gene aynı yalandan savaşlar bitiyor. Sonuç ne peki? Milyonlarca insan hayatını kaybediyor, rejimler yıkılıyor, dünya değişiyor. Amerika ya ne oluyor? Parasına para katıyor, gücüne güç katıyor. Aslında Amerika da önemli değil. Önemli olan, çok daha gizli gizemli bir şey nefes almaya devam ediyor.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz