Büyük Mucize

Big Miracle

Büyük Mucize (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
94 oy

30 Mart 2012

2012 - ABD

DramRomantik

123 Dak.PT123M

Jack Amiel Michael Begler

62 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dünyanın dört bir yanındaki insanların yüreğini ısıtan gerçek bir hikayeye dayanan Big Miracle, bir gri balina ailesini Kuzey Kutup Dairesi’nde hızla oluşan buzullardan kurtarmak için kendilerine engel olmak isteyen süper güçlere karşı bir araya gelen küçük bir kasabanın haber kanalı muhabiriyle (John Krasinski) bir Greenpeace gönüllüsünün (Drew Barrymore) öyküsünü anlatıyor.
Yerel bir kanalın televizyon muhabiri olan Adam Carlson (Krasinski), daha büyük bir piyasaya geçebilmek için Alaska’nın kuzey ucundan kurtulmaya can atmaktadır. Kariyerinin en büyük haberini bulduğundaysa tüm dünyanın o haberi takip ettiğini fark eder. Soğuk bölgeye yaklaşan petrol devlerinin, devlet yöneticilerinin ve aç gazetecilerin içinde Adam’ı en çok endişelendiren kişiyse Rachel Kramer’dir (Barrymore). Kramer hem lafını sakınmayan bir çevreci, hem de Adam’ın eski sevgilisidir.
Zaman daralırken Rachel ve Adam kuzey bölgelerinin yerli halkından sıra dışı bir grup toplar. Petrol şirketleri, Rus ve Amerikan orduları farklılıklarını bir kenara bırakarak balinaları kurtarmak için seferber olur. Herkesin dikkatini yerkürenin en tepesindeki bu noktaya çevirmişken türü tehlike altında olan bu hayvanları kurtarmak birbirlerine diş bileyen ülkeleri bir araya getirir ve Soğuk Savaş’a kısa bir süreliğine de olsa ara verilmesine vesile olur.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
neyzenim (Amatör) | 09 Kasım 2012, 00:00

Filmi izlemeden fragmandan kar eden ve filmi anlayıp da izlemeye gerek duymayan arkadaşları tebrik ediyorum. Nasıl anladınız nasıl kar ettiniz na kadar ustasınız :(( Film 8 ve yukarısı konu çok değişik. Efektler çok başarılı. Eskimolar,balinalar tam benim ilgi alanım. İzlemenizi öneririm.

1
+5
jokerface (Dublör) | 29 Mart 2012, 12:55

fragmanı izledim konuyu anladım başını ortasını sonunu anladım izlemeye gerek kalmadı

0
+4
Tüm yorumlar (31)
senceryaman (Dublör) | 06 Nisan 2014, 01:35

gerçekten çok harika bir filim olmuş mutlaka izleyin derim

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 04 Nisan 2014, 11:36

Filmin gerçek olaylardan alınmış bir yapım olması tereddütsüz izlememe neden oldu. Tam olarak alıştığımız insanların/karakterlerin hayatına giren bir uyarlamadan ziyade belgesel tadında bir yapım olmuş ki bu tamamen anlatılmak istenen olayla ilgili. Greenpeace`in o yıllarda var olduğundan da haberim yoktu, film sayesinde hem bunu hem de sivil toplum örgütlerinin gezegenimiz için ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Aslında izlerken de üzüldüm çünkü hepimizin bir arada sevgi ve barış içinde yaşaması için illa ki ortak değerlerimizden birine zarar mı gelmesi gerekiyor?
Biraz daha detay vermem gerekirse film içerisinde zamanında kaydedilmiş haber görüntüleri küçük küçük parçalar halinde kullanılmış ve bu türe ait filmlerden en çok beklediğim şey olan filmin sonunda ki gerçek kareler kocaman bir tebessüm etmemi sağladı.
Sevmediğim yanı müzikleri oldu; alakalı alakasız inişler ve çıkışlar varken duygu yoğunluğunun ve heyecanın arttığı anlarda bekleneni veremedi.

Cevap Yaz
0
0
TiFFaNyXChuCkY (Figuran) | 27 Şubat 2014, 02:24

Çok güzel yaşanmış bi hikaye

Cevap Yaz
0
0
falconcengiz (Profesyonel) | 01 Haziran 2013, 15:34

balinalı bir filmin bu kadar güzel olacağını sanmıyordum. güzel bir film

Cevap Yaz
0
2
melomell (Amatör) | 05 Mart 2013, 18:43

fragmanını izlemekle filmi izlediklerini sana gerizekalılar buraya yorum yazmakla bile aptallık ettiniz aslında. Sizin gibi sırf izlemiş olmak için film izleyen mallara öyle acıyorum ki ... Bu dünya için canlılar için çırpınan insanların anlatıldığı filmleri izlemeye layık bile değilsiniz siz embesiller !!! Siz gidin porno izleyin !

Cevap Yaz
-2
+2
Görüşleriniz