Kader

Kader (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
577 oy

17 Kasım 2006

Dram

103 Dak.PT103M

Zeki Demirkubuz

575 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bekir Uğura aşıktır. Uğur Zagoru sevmektedir,Zagor ise suç işlemeyi. Zagor hapisten çıkar. Boğucu bir yaz gecesi aksilikler birbirini takip edince mahallede cinayet işlenir. Aynı gece Uğur da kaybolur. Bu cinayet, o güne kadar genç ve zengin Cevatın koruması altında yaşayan Uğurun genç ve güzel annesi, felçli babası ve küçük erkek kardeşi için zor ve karanlık günlerin habercisi olsa da, Uğura delicesine aşık olan Bekirin kurtuluş umudu olur. Ailesinin bulduğu bir kızla evlenip, yeni bir yaşama başlar. Ama aylar sonra, Zagorun İzmir'de iki polisi öldürüp yakalanması ve Uğurun İstanbul'a dönmesiyle yeni bir umut belirince, bu acımasız aşkın peşinde yıllar yılı sürecek amansız bir takip başlar. Bekir, taşra pavyonlarında, üçüncü sınıf otel odalarında, esrar alemlerinde Uğurun izini sürer.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
RachelMc (Star) | 03 Eylül 2012, 10:00

" Birden durup dururken içim cız etti. Bir baktım gene aynı karın ağrısı. Öyle ozlemişim ki seni dönerken bir meyhane gördüm, bir içeri girdiğimi hatırlıyorum bir de rakıya yumulduğumu. Arkasından en az 4 cigaralık. Sonra bi gözümü açtım karşıdan karlı dağlar geçiyor. Bir daha açtım başımda bir çocuk 'Kalk abi' diyor, 'Kars'a geldik'. Otobüsten indim yürümeye başladım. Dedim Allahım neredeyim ben, burası neresi? Sonra güç bela burayı buldum. Kapının önünde durup düşündüm. Dedim 'Bekir, bu kapı ahret kapısı, bu köprü sırat köprüsü, bu sefer de geçersen bir daha geri dönemezsin iyi düşün' dedim, düşündüm, düşünüyorum ama olmadı, dönemedim. Sonra 'bak oğlum' dedim kendi kendime, 'yolu yok, çekeceksin. İsyan etmenin faydası yok, kaderin böyle. Yol belli, eğ başını, usul usul yürü şimdi'. "

0
+8
gogola (Artist) | 26 Temmuz 2012, 00:18

Vildan uçmuş, süper oynuyor, Başrollerin ikiside çok iyi, özellikle kavga sahnesi alkışlık...

0
+4
Tüm yorumlar (253)
muhammed_ozdemir_104418 (Amatör) | 08 Nisan 2014, 01:07

Herkesin inandığı bir şey vardır bu Mk hayatında Benimkisi de sensin Napayım
İçinde Umutu Bulursun İçinde Acıyı İçinde Hüznü Bulursun İçinde İmkansızlığı Bulursun İçinde En çokta Şu mk hayatında sevdin mi yenildiğini bulursun izle pişman olmasın güzeldir anlamlıdır (:

Cevap Yaz
0
0
BranOConner (Dublör) | 20 Mart 2014, 15:08

ÇOK GÜZEL FİLMDİ KONUSU OLSUN OYUNÇULUKLARIN SERGİLEDİKLERİ PERFORMANS OLSUN GÜZELDİ DE...

ŞU ŞEY SAHNELERİNİ ARTIK DAHA SAMİMİYETLE ÇEKMELERİNİ İSTİYORUM YA... YA POSİZYONDA ADAMI EKRANA KİTLEMİYOR... FARKLI POSİZYONLAR ZEBGİNLEŞTİRİN KAMUTRA DENEYİN... DEĞİŞİK ŞEYLER DENEYİN...

Cevap Yaz
0
1
ApoSolcan (Figuran) | 15 Mart 2014, 21:23

hem senaryo olarak hem de ufuk bayraktarın oyunculuğu süperdi ama bu filmi izleyen varsa masumiyet filminide izlemesi gerek çünkü bu filmin devamıdır......

Cevap Yaz
0
1
albaylanda (Figuran) | 04 Mart 2014, 02:59

başta ufuk bayraktar olmak üzere sağlam oyunculukların olduğu bi filmdi hikayesi etkileyiciydi 8.0

Cevap Yaz
0
0
ThEOwvL (Dublör) | 08 Şubat 2014, 02:43

vayy bee dedirten film oldu benim için.güzeldi 10/8

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz