Dabbe: Cin Çarpması

Dabbe: Cin Çarpması (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.4
/ 10
752 oy

02 Ağustos 2013

GerilimKorku

120 Dak.PT120M

Hasan Karacadağ

Dabbe 4

269 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
hypknows (Profesyonel) | 25 Aralık 2013, 19:02

Türkiye'deki diğer cin konseptli korku filmlerine nazaran iyiydi diyebilirim,en azından mantıklı açıklamalar ve bilgiler yer alıyor filmin içinde...Kurgusu ve olayların bağlantısı iyi...Can sıkıcı tek yanı yine kötü efektlerdi buna çare bulmaları gerek artık.

3
+17
t5ytytyhtytyty (Amatör) | 09 Aralık 2012, 14:02

Neden bizim filmlerimizi bu kadar kötülüyorsunuz? Tek alıntı yapan biz miyiz. Yabancıların hepsi kendi aklından mı yapıyor sanıyorsunuz? İzlediğiniz 3,5 yabancıların korku filmleriyle bizleri kötülemeyin. Kendi ülkemiz destek çıkmak yerine düşürüyorsunuz. Hasan Karacadağı çok beğeniyorum. Onlar hayal ürünü ama bizimkiler gerçek... Abartıyorsunuz. Gerçekten... Konular birbirine benzeyebilir ama kendi ülkenizi değil yabancıları, hatta bizim düşman dediklerimiz ülkeleri destekliyorsanız ne işiniz var? Size de zorla izleten yok bu filmleri. Gidin casper falan izleyin.

6
+14
Tüm yorumlar (788)
dailer (Jön) | 15 Nisan 2014, 20:32

buna da bir kılıf uyduracaklarsa yuhh derim artık...hani başlarda Hasan Karacadağ'ı ve filmlerini durmadan yerden yere vurup dalga geçenler var ya ; işte kapakkk ;) ellerine sağlık Karacadağ film çok güzel olmuş,tebrikler..sonunda Türk korku filmlerini iyi bir yere getireceğinden emindim..[9/10]

Cevap Yaz
0
1
SairRuhluAdam (Figuran) | 11 Nisan 2014, 17:29

kurgusu mükemmel tek eksik efektler, yoksa film cidden güzeldi..

Cevap Yaz
0
2
hacu10 (Figuran) | 08 Nisan 2014, 22:12

etkisinde kalıp kabusa dönüşen tek film.Ciddiyim nazar boncuğu hikayesini de araştırın derim ...

Cevap Yaz
0
2
serifun (Amatör) | 08 Nisan 2014, 00:14

valla kım ne derse desın kurgu olarak fln on numara sadece efektlerde sıkıntı var ben cok etkılendım bu fılmden favorım

Cevap Yaz
0
2
ozgursn34 (Amatör) | 06 Nisan 2014, 21:45

Bu filmi beğenmediyseniz; korku filmi sevmiyorsunuz demektir, başka türlere yönelmenizi öneririm.

Cevap Yaz
0
3
Görüşleriniz