Prestij

The Prestige

Bütün Fragmanlar ►
Prestij (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.9
/ 10
9204 oy

22 Aralık 2006

2006 - ABD

DramFantastikGerilim

130 Dak.PT130M

Umut Tabak Müge Oruçkaptan Aydoğan Temel Nur Subaşı Pınar Erengil

Christopher Nolan Jonathan Nolan

12866 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Beğenilen yönetmen Christopher Nolan’dan (“Memento,” “Batman Başlıyor”) illüzyon kumaşından örülmüş bir macera geliyor. Bu beklenmedik dönüşlerle dolu gizemli öyküde, Viktorya Devri’nde iki sahne sihirbazı, giderek şiddetlenen bir savaşa ve birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkartmak için doymaz bir susuzluğa dönüşen güçlü bir rekabete girişiyorlar. Bu iki görkemli adamın cüreti tutkuya, şovmenliği bilime ve hırsı dostluğa kırdırmalarının sonuçları tehlikeli, ölümcül ve hileli oluyor. Her şey yüzyılın başında, hızla değişen Londra’da başlıyor. Sihirbazların ünlü ve en üst mertebede idol olarak kabul edildikleri bir zamanda, iki genç sihirbaz şöhrete giden yolu çizmeye başlarlar. Gösterişli, sofistike Robert Angier (HUGH JACKMAN) tam bir şovmenken, yontulmamış ve gelenekçi Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) sihirli fikirlerini gösterme yeteneğinden yoksun, yaratıcı bir dahidir. Birbirlerini takdir eden arkadaşlar ve ortaklar olarak yola çıkarlar. Ama en büyük numaraları ters gidince, aralarında ömür boyu sürecek bir düşmanlık başlar; ikisi de bir diğerini geçme ve altüst etme niyetindedir. Sürdürdükleri aşırı rekabet, her numarayla, her gösteriyle daha da büyür; ta ki sınır tanımayana, hatta elektriğin yeni ve inanılmaz güçlerini ve Nikola Tesla’nın bilimsel dehasını işin içine dahil edene dek...

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
dogukan35 (Efsane) | 10 Mart 2014, 08:20

..Kör Sahne Görevlileri ?... Öncelikle mükemmel bir baş yapıt.. Sırlarla dolu bir dünyanın iç yüzünü en iyi şekilde anlatabilecek, Christian Bale ve Hugh Jackman başrollerini paylaştığı, harika oyunculuklarıyla söz ettirdikleri harika bir film.. İki sihirbaz.. Birbirlerinin sırlarını öğrenmek için verdikleri zeka fırtınası ve rekabet çok etkileyici bir biçimde beyaz perdeye aktarılmış.. Yönetmen koltuğunda yine usta biri ve bu filmde de zekasından artık şüphe ettiğim biri Christopher Nolan.. Başrolde bana göre kadın oyuncu olmadığından dolayı yardımcı kadın oyuncusu olarak iki kişi ön plana çıkıyor.. Scarlett Johansson ve Rebecca Hall.. Filme devam edersem; Neden Kör Sahne Görevlileri?.. Herkesin üstünde durduğu farklı olaylar var filmde.. Ama ben gerçekten buna çok şaşırmıştım.. İlk başta dikkatinizi çekmiyor.. Ama filmin sonuna doğru gerçekten neden onlar oldukları size açıklanıyor.. Filmde bir çok sahne var şaşıracağınız.. Tahmin ettiğiniz, böyle olabilir dediğiniz olayın belirli bir vakit geçtikten sonra öyle olmadığını anlıyorsunuz.. 2. kez izlediğimde her konuşmaya dikkat ettiğim zaman olayları daha iyi anladığımın farkına vardım.. Konu, kurgu ve oyunculuklarla birleşerek kesinlikle, bana göre her sahnede ''Dikkatli bakıyor musunuz?'' sorusuna cevap verebilecek şekilde izlenmesi gereken bir film.. Ayrıca filmin sonunda çalan muhteşem bir müzik var.. Thom Yorke - Analyse.. Ayrıyetten tekrar dinlemenizi tavsiye ederim.. 9/10..!! ***Siz sırrı çözmek değil, kandırılmak istiyorsunuz... (Hafızanızda yer edinecek)

0
+22
suleozdemir (Profesyonel) | 21 Temmuz 2012, 01:27

Christopher Nolan gerçekten bir deha. İnanılmaz bir kurgusu var ve oldukça karmaşık. Bu yüzden kafanız sakinken dikkatle izlemenizi öneririm. Sürprizler dur durak bilmiyor. Tamam anladım diyorsunuz çat başka bir şey çıkıyor. Klişelerden sıkılmışsanız , tahminlerinizin sınırlarını zorlayıp beyin jimnastiği yapmak istiyorsanız oturun izleyin. 'Hilenin sırrını arıyorsunuz ama bulamazsınız.Çünkü dikkatli bakmıyorsunuz. Siz sırrı bilmek değil , kandırılmak istiyorsunuz.. '

3
+17
Tüm yorumlar (4735)
catchmeifyoucan (Amatör) | 22 Nisan 2014, 14:53

nolan'ın her filmini gözünüz kapalı seyredin. olağanüstü bir senaryo, üzerine tez yazılabilecek bir kurgu yapısı, muhteşem bir christian bale performansı.
bu başyapıtı şiddetle tavsiye ederim : 10/10

Cevap Yaz
0
0
cinemertiskop (Dublör) | 21 Nisan 2014, 19:24

Christian Bale'yi övsem Huge Jackman'a haksızlık olcak, Huge övsem Bale'ye.En iyisi mi Nolan'ı alkışlayalım da haksızlık olmasın.Bu filmden sonra iyice anladım ki Christoper Nolan bizim evrenimizde yaşamıyor arkadaşlar.Ama bence filmde de bahsedilen asıl kahraman Nikola Tesla.Şu replik Tesla'nın nasıl biri olduğunu anlamak için yeter."Dünyayı 2 kez değiştirmeye çalıştım.İlkinde deli dediler.İkincisinde ise nazikçe emekli olmamı istediler." Gel gelelim filme 2 saatin ne zaman geçtiğini anlamadım ve ilk defa bir filmi 1 hafta boyunca düşündüm.Ayrıca Cutter, Lord'un kim olduğunu öğrendikten sonra her zaman yanında olduğu Robert Angier'a ihanet ettiğini düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
NUMBER1FM (Figuran) | 09 Nisan 2014, 10:08

ne filmdi be!

Cevap Yaz
0
1
Beko39 (Amatör) | 07 Nisan 2014, 00:45

dövüş klubü - prestij - sihirbaz diyorum durma izle diyorum en iyi filmler listesinde belki de esaretin bedeliyle kapışır diyorum.

Cevap Yaz
0
1
erdi_kzlgz (Amatör) | 11 Nisan 2014, 17:45

Okadarda değil saydığın filmler tamam güzel ama daha iyi filmler var

0
0
AllzzWell (Amatör) | 06 Nisan 2014, 17:10

Harika.. Sonunda ağzınızın 1 karış açık kalacağı filmlerden..

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz