Baykuş Krallığı Efsanesi

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Bütün Fragmanlar ►
Baykuş Krallığı Efsanesi (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
709 oy

01 Ekim 2010

AnimasyonFantastikMacera

97 Dak.PT97M

 -

Hugo Weaving Jim Sturgess Abbie Cornish Geoffrey Rush David Wenham

Emil Stern John Orloff

591 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Soren adlı genç baykuşun hikayesini anlatıyor. Soren, babasından hikayelerini dinlediği 'Ga'hoole' adlı  koruyucu baykuşlardan çok etkilenmektedir. Birgün, tüm baykuş soyunu korumak için mücadele veren koruyuculardan biri olmayı hayal etmektedir.

Filmi Ekleyen mhmtlprynr
Popüler Yorumlar
dilaraendican (Figuran) | 14 Ekim 2012, 08:14

Filme bir önyargıyla başlamıştım; Afişi ve daha ilk sahnelerindeki Baykuşlarımızın yüz tasviri, bana "The Fourth Kind" Filminde, korkunç sanrılara neden olan baykuş silüetleri çağırıştırmıştı çünkü..Yoksa Baykuşlar üzerine yayılmış hurafeler saçmalıktan ötesi değil, bu sevimli hayvanlara başka anlamlar yüklemek akılla bağdaşır iş değil, bu kesin.. (Hoş, "The Fourth Kind 'da bu hurafelerin dürtüklenmesinden hayata geçmiş bir filmdi..) Filmde temel konu klişe, pekçok Arkadaşımzın dile getirdiği tesbitler doğru..Ve bir klişe daha "İyiler daima beyaz giyer" klişesi de bu filmde epey etkindi: Koruyucu Krallığın Kral ve Kraliçesi karbeyazı baykuşlardı..LOTR benzetmesi yapan Arkadaşımız Escadrille de çok haklı; Lord of the Rings te dürüstlüğü ve iyi kalpliliği temsil eden Legolas Greenleaf ve halkı ELF ler, hep "beyaz giyme söz olur, siyah giyme toz olur" türküsüne tezat kişiliklerdi: üstleri başları hep bembeyazdı..kendimi bildim bileli bu hep böyledir; iyiler hep beyaz giyer..Melek tasvirleri bile hep beyaz kıyafetlidir (hem Melek olacaksın, hemde giyisiye ihtiyaç duyacaksın..o da ayrı bir uydurma) ..Herşey bir yana, film tüm bu klişelere rağmen, bir efsane savaşla başlayıp, başka bir efsane olacak savaşla son bulduğu için, İzleyenlerine şu mesajı veriyor: İyi ve Kötü nün mücadelesi her zaman devam edecek..Dün Kiel Lyze savaştı, ve efsane oldu..bugün Soren..belki yarında Efsanelere meraklı Soren' in kardeşi Eglantine..Yani "Hep mücadele edeceksiniz, kendinizi buna bir an önce alıştırsanız iyi olur!." mesajı filmde kaçınılmaz olarak görülüyor..Ben filmi Türkçe Dublajla izledim; ve çok keyif aldım..Türk Dublaj Sanatçıları bu Sanatın en iyileri arasındalar kuşkusuz; Baş Kahramanımız Soren = Harun Can, Kludd = Volkan Severcan, Gylfie = Figen Sürmeli, Grimle = Altan Gördüm, Eglantine = Zeynep Karataş....resmen hayat vermişler seslendirdikleri karakterlere..Başka türler bir yana, Animasyon Türünde Filmi Türkçe Dublaj izlemek, bana daha çok keyif veriyor..Fimde hiç aşk hikayesi yok; o nedenle daha çok Aile ile birlikte izlenebilecek ortanın üstü bir film Legend of the Guardians : The Owls of Ga'Hoole 6.5/10 ..(Dublajcılarımız iyide, şu çevirmenlerimizi bir gösterin bana; "Koruyucuların Efsanesi : Ga'Hoole Baykuşları" olması gereken filmin ismini, "Baykuş Krallığı Efsanesi" olarak çevirmişler ya, bravo doğrusu !. Filmin konusu bile bir Krallık Efsanesini değil, o Krallığı koruyan "Koruyucu Baykuşların" yani "Ga'Hoole Baykuşlarının" Efsanesini anlatıyorken üstelik..)

1
+22
arzukervan (Jön) | 11 Ekim 2012, 10:26

Animasyonların bende yeri ayrıdır her zaman söylerim. Baykuşlar uğursuz muş çok güldüm buna. Hayvanlar aleminde en sevdiğim varlıklardan biri. Allah'ın yarattığı bir varlık nasıl uğursuz olur? Animasyon çok güzel görsel efektlerle bezenmiş savaş sahneleri çok iyi. Arkadaşlar çok güzel yorumlamışlar animasyonu benim fazla bir şey yazmama gerek yok. Tavsiye ederim izleyin.

0
+21
Tüm yorumlar (346)
STEPHEN1A (Dublör) | 14 Mart 2014, 14:19

boyle bir kadrodan güzel bir film cıkacagı kesin:)

Cevap Yaz
0
0
Yusufimed (Figuran) | 24 Şubat 2014, 17:12

Müthiş Bir Filmdi.. Özelliklede Film Müzikleri Olağanüstüydü.. Size Hüznü İçten Hissetiren Bir Duygu Yüklü.. Kesinlikle İzleyin..

Cevap Yaz
0
0
Atacannn (Amatör) | 23 Şubat 2014, 04:06

Baykuşları sevdiren animasyon

Cevap Yaz
0
0
izzetoguzhan (Amatör) | 28 Ocak 2014, 21:28

iyi animasyon

Cevap Yaz
0
0
astronomi (Dublör) | 22 Ocak 2014, 02:30

animasyonun sonunda 2.filminin çok açık şekilde çıkacağı gözüküyordu ancak 3 bucuk yıl olmasına rağmen hala çıkmadı :/

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz