Pamuk Prenses 2 (kısa Film)

Pamuk Prenses 2 (kısa Film) (2005) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
53 oy

KomediMaceraKısa Film

25 Dak.PT25M

Barış Bayraktar Berk Temeller

 -

40 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Patronun,uyuşturucu nakliyatını yapan Şevket ve Selim yolda 4 kişi tarafından soyulurlar.Soygunu planlayan filmin tek kadın karakteri Füsun’dur.Ona Punk,Zehir ve Nuri eşlik etmiştir.Füsunve 3 arkadaşı soygundan vurdukları uyuşturucunun bir kısmıyla alem yaparlar.Bu sırada soygunu öğrenen Serdar (patron),olayı çözüp,malları geri getirmesi için yakın adamı Selim’i görevlendirir.Pamuk Prenses 2 karmaşık kurgusu ve hızlı ritmiyle izleyenleri sıkmayan,son yılların en tartışılan kısa filmi özelliğine sahip.Not:Ayrıca bu filmin bir özelliğide internet üzerinden 2milyon kişinin indirmiş olması ve korsanı çıkan ilk kısa film olmasıdır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Exotic
Popüler Yorumlar
Astilbe (Jön) | 24 Ağustos 2009, 23:20

Bu kısa film internete düşer düşmez neredeyse indirmeyen kalmamıştı.. Ben varlığından gittiğim arkadaş toplantılarında haberdar olmuştum.. Oturup biraz sohbet ettikten sonra \"Sen Pamuk Prenses\'i seyretmiş miydin?..\" sorusu gelir ve izlemeyen varsa mutlaka izlenirdi.. :) Bu vesileyle defalarca izlediğim tek kısa Türk filmidir.. Erkan Can\'ı severim, küfürlü konuştuğunda da sevmekten alıkoyamam kendimi.. Ama uyarmalıyım ki oldukça küfürlü bir kısa film bu.. Filmdeki \"R\" ile ifade edilen geri sarmalar çok hoştur.. Erkan Can\'ın Kolombiyalılar uyuşturucuyu yurtdışına nasıl çıkarırlar hikayesi, gözümün önüne Johnny Depp\'in Bon Bon karakterini getirir.. Diğer yandan bir başka ilginç hikaye, ne kadar doğrudur bilinmez ama İngilizce bir küfürün tarihi hikayesidir.. Oldukça hoş müziklerle süslenmiştir ayrıca..

0
+4
Tüm yorumlar (18)
izmirli89 (Profesyonel) | 02 Aralık 2012, 08:16

konusunda erotik yazıyor ama sevişme sahnesi yoktu filmde

Cevap Yaz
0
2
engin82 (Figuran) | 30 Temmuz 2012, 20:16

ne anlatıyor anlaşılmıyor 1/10

Cevap Yaz
-1
+0
sebring (Amatör) | 27 Nisan 2012, 19:37

senarıstlere helal olsun hangı kafayla yapmıslar bu fılmı...

Cevap Yaz
0
0
emrahinn (Figuran) | 12 Aralık 2011, 16:11

keşke uzun metrajlı bir film olarak çekilseymiş, çok eğlenceli bir filmdi..
erkan can'ın replikleri mükemmeldi 40 yıl düşünsem o masallara o gözle bakmak aklıma gelmezdi herhalde :))

Cevap Yaz
0
0
feelthirst (Dublör) | 03 Mayıs 2011, 20:36

Ingiltere tarihinin en kanli ve dramatik zamanlarindan birikral VIII. Henry zamanidir...Veba, katliam, savaslar, uzakdiyarlarda somurgelere gidenler, orada kaybedilenler ve buna benzersebeplerle ülkenin nüfusu neredeyse yari yariya dusmus,Kral ulkesinin geleceginden ciddi bir bicimde endiselenmeye baslamistir. Ama yaptirdigi arastirmalar sonucunda ülke hapishanelerinde çok sayida serseri, hirsiz katil vs. ve cok sayida fahise oldugunu tesbit etmis ve nufus artisini saglayabilmek amaciyla kral kontrolunde hapisanelerde ciftlesmeler organize etmistir.Dünyaya getirilen cocuklari da Ingiliz Kraliyeti,yetistirme ve topluma katma isini ustlenmistir.Bu nufus arttirma islemine "Fornication Under Control of theKing"yani "Kral kontrolünde zina" denmis ve FUCK olarakkisaltilmistir.Bu Fuck islemleriyle Ingiltere nufusu 10 yil icersinde 2 ye katlanmistir. "Fuck" kelimesi de ingilizceye buradan girmistir.Bu olayin Tarih kitaplariyla sabiti dogrudur.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz