Haçiko : Bir Köpeğin Hikayesi

Hachikô Monogatari / Hachi-ko

Haçiko : Bir Köpeğin Hikayesi (1987) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
92 oy

AileDram

107 Dak.PT107M

Kaneto Shindô

69 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Her gün evinden en yakındaki tren istasyonu olan Tokyo'daki Shibuya İstasyonu'na kadar ve gene istasyondan evine kadar sahibi Prof.Ueno'ya eşlik edip,onu uğurlayan ve karşılayan;Ueno vefat ettikten sonra da istasyonda kendisinin dönüşünü beklemeye devam eden ve şimdi Shibuya İstasyonu'nun önünde bakır bir heykeli bulunan sadık köpek Haçiko'nun gerçek hikayesinden esinlenen bir yapıt.Sahibini özlemle beklemekten vazgeçmeyen Haçi'nin bütün Japon vatandaşları duygulandırdığı meşhur bir eserdir.

Popüler Yorumlar
BlackQueen (Efsane) | 25 Mayıs 2013, 14:08

'' BİR KÖPEK BU DÜNYADA KENDİSİNDEN DAHA ÇOK SİZİ SEVEN TEK CANLIDIR. '' Muhteşem bir dost hikayesi.. Bir insanla bir köpeğin arasındaki bağ nasıl bu kadar güçlü olur ? dedirten bir film. Köpekler dünyadaki en sadık canlıların başında geliyor. İnsanlar sizi terk edip giderler, bir köpek bile bunu yapmaz.. Bu filmde de Hachi'nin sahibine nasıl bağlandığını göreceksiniz, yok artık diyeceksiniz.. Çünkü sizin it diye aşaladığınız şey bu filmde de izleyeceğiniz gibi insanın en sadık dostu olarak karşımıza çıkacak. (!).. Tekrar tekrar izlerim ve her izlediğimde de mutlaka içim paramparça olur. Bence artık klasikleşmiş bir efsane Hachiko. Bir sinemaseverin de mutlaka izlemesi gereken bir film. Hachiko'nun gerçek bir hikaye olması da insanı daha da etkiliyor. İzlemeyenler izlesin, özellikle yeni yapımını öneririm ; Hachi: A Dog's Tale (2009) Richard Gere'nin oynadığı yeni yapım sizin daha çok hoşunuza gidecektir diye umuyorum. Bu dost hikayesini izlemeden ölmeyin.. 8.4

0
+7
Emre2008 (Figuran) | 07 Ekim 2013, 03:01

* Japon versiyonunun güzel yanı, 1920’lerin Japonya’sını ve gerçek olaydaki Profesörün yaşamını eksiksiz ve mükemmel canlandırmışlar. Karakterler doğal ve sanki sokaktaki adam tipinde. Tek eksikleri Amerikan versiyonundaki kadar duygu katmayı başaramamışlar. Maalesef Japonlar duygularını göstermede çok beceriksiz yada tam tersi duygularını saklamada çok başarılı diyebilirim. (Spoiler) Yine de profesörün torununa ilgi göstermek yerine Hachiko’nun pirelerini temizlemeyi tercih etmesi, yağmurda Hachiko’yu içeri alıp yan yana uyumaları ve beraber yıkanmaları güzel sahnelerdi. * Açıkcası genelde Amerikalıların yabancı filmlerden adaptasyonlarını pek sevmem ve fazla Amerikanvari bulurum ama bu sefer Richard Gere’nin ve Amerikan Hachiko’sunun (Hachi: A Dog's Tale -2009) hakkını vermem lazım, o filmi izlerken çok daha fazla etkilenmiştim. * Japon versiyonunu bulamayanlar için torrentz.eu’dan “Hachiko Monogatari”yi arattırın. İlk 2 sırada Japonca – Orijinal 700 mb’lık DVDRip ve 2. Sırada Rusça 1500mb’lık DVDRip vers. Çıkıyor. Benden tavsiye 700 mb’lığı indirin, görüntü kalitesi açısından 1500 mb’lıkla hemen hemen hiç farkı yok. Ayrıca Japonları Rusça konuşurken dinlemeniz gerekmiyor:) TR altyazısı da altyazı sitelerinde mevcut ve filmle uyumlu. (9/10)

0
+5
Tüm yorumlar (38)
stanbul77 (Figuran) | 28 Ocak 2014, 00:11

Hollywood versiyonunu izledikten sonra Japonların çektiğini de izlemeliyim diyerek izledim...(Yaşanan hikayenin Japonya'da geçmesi de var tabi.)

Hikayenin özünü, köpeğin, ölen sahibini yıllarca beklemesi olarak biliyor herkes.
Filmde bunu iyi işleyememişler .Amerikalılar olayı anlamışlar ve köpeğin sahibini beklemesi ağırlıklı çekmişler filmi..Japonlar tam tersi.

Onun dışında Japon versiyonunda köpek bayağı bir yıpranıyor ve acı çekiyor.
Amerikalılar, bir kaç değişiklikle Japonların çektiğini kopya etmiş.
İkisini de izlemek lazım. Duygusallık diyenler Hollywood yapımı olanı izlesin

Cevap Yaz
0
0
pistascialentiscus (Amatör) | 16 Ocak 2014, 18:31

güzel filmdi sarkının ismi Within Temptation Bittersweet

Cevap Yaz
0
0
hernandez_santi (Amatör) | 19 Kasım 2013, 11:43

o değilde fragmandaki şarkı ne la :D

Cevap Yaz
0
0
nefret_metin (Amatör) | 13 Ekim 2013, 21:35

film mükenmel olduğundan benim bu filmi izlemedim ama hollywood bu filmin aynı hikayesini izledim resmen ağladım o kadar güzeldi hayatımda 2 filmde ağladım bri titanik 2 hachiko da hollywood yapımı Richard Gere Sarah Roemer Joan Allen Cary-Hiroyuki Tagawa oynadıği film

Cevap Yaz
0
0
Emre2008 (Figuran) | 07 Ekim 2013, 03:01

* Japon versiyonunun güzel yanı, 1920’lerin Japonya’sını ve gerçek olaydaki Profesörün yaşamını eksiksiz ve mükemmel canlandırmışlar. Karakterler doğal ve sanki sokaktaki adam tipinde. Tek eksikleri Amerikan versiyonundaki kadar duygu katmayı başaramamışlar. Maalesef Japonlar duygularını göstermede çok beceriksiz yada tam tersi duygularını saklamada çok başarılı diyebilirim. (Spoiler) Yine de profesörün torununa ilgi göstermek yerine Hachiko’nun pirelerini temizlemeyi tercih etmesi, yağmurda Hachiko’yu içeri alıp yan yana uyumaları ve beraber yıkanmaları güzel sahnelerdi.

* Açıkcası genelde Amerikalıların yabancı filmlerden adaptasyonlarını pek sevmem ve fazla Amerikanvari bulurum ama bu sefer Richard Gere’nin ve Amerikan Hachiko’sunun (Hachi: A Dog's Tale -2009) hakkını vermem lazım, o filmi izlerken çok daha fazla etkilenmiştim.

* Japon versiyonunu bulamayanlar için torrentz.eu’dan “Hachiko Monogatari”yi arattırın. İlk 2 sırada Japonca – Orijinal 700 mb’lık DVDRip ve 2. Sırada Rusça 1500mb’lık DVDRip vers. Çıkıyor. Benden tavsiye 700 mb’lığı indirin, görüntü kalitesi açısından 1500 mb’lıkla hemen hemen hiç farkı yok. Ayrıca Japonları Rusça konuşurken dinlemeniz gerekmiyor:) TR altyazısı da altyazı sitelerinde mevcut ve filmle uyumlu.
(9/10)

Cevap Yaz
0
5
Görüşleriniz