Julia´nın Gözleri

Julia´s Eyes

Bütün Fragmanlar ►
Julia´nın Gözleri (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
498 oy

01 Temmuz 2011

GerilimGizemKorku

118 Dak.PT118M

Oriol Paulo Guillem Morales

400 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

 
Julia'nın (Belén Rueda) sonunda onu kör bırakacak olan bir göz hastalığı vardır.Julia'nın ikiz kız kardeşide aynı hastalığa yakalanmış ve kendini bodrum katında asarak intihar etmiştir.Herkes onun intihar ettiğini düşünsede Julia aynı fikirde değildir,kardeşini kimin öldürdüğünü bu işin gerçek nedenini öğrenmek amacı ile kendini bu göreve adar ve araştırmaya girer.İpuçlarını tek tek toplamaya başladığı andan itibaren izlenildiğinin farkına varır.Bu arada gözündeki hastalık ilerlediğinden dolayı Julia cerrahi bir operasyon geçirir ve iki hafta boyunca gözünde bir sargı ile yaşamak zorunda kalır.Kardeşini öldüren katilin geceleri evine girip kendisini izlediğini hisseder ve onun için gerilimli saatler başlamıştır. Onun kusuru görme yeteneğinin sade bir çarpıtmasımıdır,veya hayal etme gücünün yeteneğimidir?Onu izleyen adam görünmez olabilirmiydi?Bu sorular içeriisnde Julia gizemli ve karabasana dönen bu bu karanlık dünyadan kurtulabilecekmiydi.
 
El laberinto del fauno, El orfanato, Splice gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen Guillermo del Toro'nun yeni projesinde El orfanato'daki Lauro rolüyle başarılı bir oyunculuk sergileyen Belen Rueda başrolde. Rueda'ya Broken Embraces'den hatırlayacağımız Lluis Homar eşlik ediyor. Yönetmenlik koltuğunda ise El habitante incierto gibi kaliteli ve farklı bir gizem-gerilime imza atmış Guillem Morales var. Morales yaklaşık 5 senelik bir aranın ardından bu filmle yeniden yönetmenlik koltuğuna dönüyor. Filmdeki isimler, konu ve trailer'e bakılırsa son dönemde korku-gerilim dalında iyi işler çıkartan İspanyol sinemasından yine kaliteli bir gizem-gerilim filmi izleyeceğiz gibi.
 

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen crazybeau
Popüler Yorumlar
crituques (Efsane) | 23 Haziran 2011, 17:03

Çok nitelikli bir yorum olmuş, emeğinize sağlık.

1
+5
Wafflee (Artist) | 29 Mayıs 2013, 15:36

Volk arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlediğim bir film.Kendisinide bu film için teşekkür ederim.İspanyolların gerilim filmlerinde basamak basamak çıkışına bu filmle bir kez daha tanıklık etmiş oldum.Çok iyi bir film izledim.Film gizemli olduğunu çok iyi yansıtıyor ve gerilimde eklenince film sonuna kadar başarılı ilerliyor.Belén Rueda'nın oyunculuğuda gayet iyiydi.Gerilim ve gizem türünde izlemek için tercih edildiğinde pişmanlık yaratmayacak bir film.

0
+5
Tüm yorumlar (292)
DowneyJr (Dublör) | 18 Nisan 2014, 23:50

Real madrid hastası olduğumdan ötürü İspanya ile ilgili olan her şeyi severim. Bu filmde fena değildi. Ama rahatsız olduğum bir şey var ki ( aslında tüm ispanyol filmlerinde vardır :D ) gereksiz yere vücut sergilenmesi, gösterilmesi.. Yani O dört kadının sarkmış vücutlarını görmek zorunda mıyım? Göğüslerini görmek zorunda mıyım ? :D ( O sahne için gerçekten gerekli olsa tamam.. Ama.. )
Anlamıyorum, bunlar olmayınca film eksik mi kalıyor ? Ya da anlayamıyor muyuz ? Böylesine gereksiz sahneler filmin kalitesini düşürür, düşürüyor.. ( Lütfen, ikinci vatanım dikkat edin bunlara :D:D )
Ayrıca İspanyolların en başaralı gerilim filmi bebek odası bana göre. Ve bu filmle kıyasladığım zaman Julia biraz geri kalıyor..

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 05 Nisan 2014, 12:22

Film genel olarak bir gerilim filminden ziyade bir gizem ve suç filmi öyle ki gizem kokusu daha ilk sahnede kendini belli ediyor ama vakit ilerledikçe benzeri Hollywood filmlerinden bir farkı olmadığını görüyorsunuz (benzer bir durum başrolde ki ablanın The Orphanage filminde de vardı). Hatta şöyle ifade edeyim bir yerli dizide ki replikte "Seni Klişe Manyağı Yaparım" deniyordu film için de bu replik cuk oturacaktır. Oyuncu performansları ise pek iç açıcı değildi.
Benzer nitelikte onlarca film izleyip hala sıkılmadıysanız yada avrupa sineması deyip merakınızı tatmin etmek istiyorsanız izleyebilirsiniz.

Cevap Yaz
0
0
aamirkhantunc (Amatör) | 21 Mart 2014, 20:18

filmi izlerken sıkılmadım da pek bağlayamamışlar e çok sinir oldum:)

Cevap Yaz
0
0
woaini7 (Amatör) | 09 Mart 2014, 01:14

O nasıl bir atmosferdir arkadaş. Uzun zamandır böyle film izlememiştim. Filme rastladıysanız mutlaka izleyin. Fazla göz önünde bir film değil. Kısacası izleyin izlettirin arkadaşlar.

Cevap Yaz
0
0
kyletyson (Figuran) | 25 Ocak 2014, 00:32

güzeldi

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz