Her Çocuk Özeldir

Taare Zameen Par

Her Çocuk Özeldir (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5
/ 10
2033 oy

Dram

165 Dak.PT165M

Amole Gupte

Yerdeki Yıldızlar, Stars On Earth Every Child is Special

2488 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuğun çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.  

Filmi Ekleyen hibiscus01
Popüler Yorumlar
Chaplin (Efsane) | 27 Ekim 2012, 13:43

Yerdeki Yıldızlar (2007) Nankör insan her şeyin fiyatını bilen, fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen insandır.. Yönetmenliğini Aamir Khan üstlenirken oyuncu kadrosunda Aamir Khan, Darsheel Safary, Abhishek Bachchan, Tanay Chheda ve Tisca Chopra gibi isimleri izleyeceksiniz.. Film Aile-Dram türlerini barındırıyor.. Konusuna gelecek olursak, Ishaan adındaki küçük çocuk kurduğu hayal dünyasında yaşayan dersler ile alakası olmayan bir öğrencidir.. Sürekli hocalarından gelen şikayetler sınıf tekrarları ailesinin küçük çocuğu yatılı okula verme kararına neden olacaktır.. Aslında Ishaan diğer çocuklardan bir eksiği yoktur sadece ona karşı ilgi göstermeyen öğretmenler ve ailesi vardır.. Disleksi(öğrenme bozukluğu) hastalığı olan çocuğu yeni gittiği yatılı okuldaki resim öğretmeni Shankar Nikumbh onunla yakından ilgilenir ve onu topluma kazandırmak için elinden geleni yapar.. 3 İdiots ve Fanaa filmlerinden sonra izlediğim üçüncü Aamir Khan filmi 3 İdiots filmi kadar başarılı buldum bu filminde de 3 İdiots filminde olduğu gibi Aamir Khan eğitim sistemini eleştiriyor.. Ayrıca kariyerindeki ilk yönetmenlik deneyimini bu filmde yaşamış bence filmi elinden geldiğinden daha iyi seyirciye aktardığını düşünüyorum.. Bu eğitim sistemi yüzünden çocuklar hayal ettikleri dünyayı maalesef yaşayamıyor sürekli bir yarış halindeler.. Sınavı kazanmak için papağan gibi ezberlenen dersler sadece anı kurtarmak daha sonrası için öğrenmek adına yapılan hiçbir şey yok.. Filmin başrolünde sekiz yaşındaki Darsheel Safary yaşına göre muhteşem bir performans sergiliyor.. Aamir Khan bu filmde diğer izlediğim filmlerine göre geri planda hikaye İshaan karakterinin üzerinden gidiyor tabi Aamir Khan filme dahil olduğu anda varlığını hissettirecek cinste bir oyuncu üç filmini izlememe rağmen favori oyuncularım arasına girmeyi başardı sırada izleyeceğim filmi Ghajini .. Filmin her Bollywood filminde olduğu gibi süresi uzun ama sonuna kadar filmden kopamıyorsunuz.. Filmin İmdb puanı: 8.4 İmdb Top 250 Listesine almış olduğu oylarla girmeye aday bir film gerçekten aldığı puanı hak ediyor.. Sıkılma gibi bir durum yok replikler özenle seçilmiş müzikal türünün de devreye girmesiyle ağızda hoş bir tad bırakıyor.. Ve finali ile seyirciyi duygusal olarak resmen dağıtıyor.. Bollywood ve Aamir Khan tutkunlarına şiddetle tavsiye ederim.. 9.0 Boş kaldı gözlerim, göz yaşlarım bile terk etti beni.. Sessizlik doldurdu kalbimi,hissetmiyorum artık ne acı,nede başka bir his.. Terk etti beni tüm duygular.. Sanki boşluktayım,. Sen her şeyi hissederdin değil mi anne?

1
+19
VFV (Star) | 19 Eylül 2012, 14:43

■ YERDEKİ YILDIZLAR ■ ...Aamir khan izlediğim 4 filmide birbirinden mükemmeldi. Çok seçici mükemmel bir aktör. Farklı karakterleri mükemmel bir şekilde oynamayı başarıyor.Benim en sevdiğim aktörlerden biridir.Daha yakın zamana kadar tanımıyordum onu. Filme gelirsek filmin adı herşeyi açıklıyordur sanırım.Bir öğretmen bir öğrencisinin hayatını ne denli değiştirebilir ? Film eğitim sistemini eleştirmekle kalmıyor geleneksel eğitime karşı yeni bir eğitim modeli sunuyor.Hem eglenceli hem yararlı. Aamir khan ın dediği gibi 5 parmagın 5 ide bir değil. Birbirlerine benzetmeye çalışırsanız kırılırlar. Veya bir balıga agaca tırmanmayı öğretemessiniz.O yüzer :) İşte Aamir khan bu filmde bir çocugun yeteneklerini ve zaaflarını keşfediyor. Eğlenceli ve etkileyici bir şekilde.Nedendir bilmiyorum Aamir khan ın filmlerinde birçok sahne var ki sevinçten beni ağlatan. AAMİR KAHN filmin aynı zamanda YÖNETMENİDİR. 3 saatlik etkileyici bir film. ____10/ 9.0____

0
+18
Tüm yorumlar (835)
Afclue (Amatör) | 12 Nisan 2014, 20:34

O kadar güzel bir konuyu işlemiş ki, sıkıcı hiçbir dakikası yok, çok başarılı bir Aamir Khan filmi.

Cevap Yaz
0
0
ozge_feyzayilmaz (Amatör) | 11 Nisan 2014, 15:53

kesinlikle izlenilmesi gerek özellikle velilere ve öğretmenlere izletilmeli çok ders veriyor.

Cevap Yaz
0
1
betul_mutlu_14224 (Amatör) | 31 Mart 2014, 12:42

sonunda ıshaan öğretmenine sarıldı ya ahh tüylerim diken diken oldu duygulanmamak elde değil .. çok önemli mesajlar veriyor her aile izlemeli

Cevap Yaz
0
2
ahmetsarikus38 (Amatör) | 30 Mart 2014, 01:32

Bu adam duygulandırmayı çok iyi biliyo arkadaş.

Cevap Yaz
0
0
deryameric (Figuran) | 29 Mart 2014, 13:41

başroldeki çocuk harika oynamış gerçekten insanın içinde bişeyleri kıpırdatan ve gözlerini yaşlandıran bi film kesinlikle izlenmeli..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz