Orada Olmayan Tanrı

The God Who Wasn’t There

Orada Olmayan Tanrı (2005) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9
/ 10
11 oy

2005 - ABD

Belgesel

Brian Flemming

4 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dünya Güneş’in etrafında döner. Fakat bu hep böyle olmadı. Bir zamanlar Güneş Dünya’nın etrafında dönerdi. Yüzyıllarca bu görüş hakimdi. Aksi keşfedilene dek. Hatta birkaç yüzyıl sonrasında bile. Gösterilen hayli çabadan sonar Dünya Güneş’in etrafında dönmeye başladı. Hıristiyanlık Güneş Sistemi konusunda yanılıyordu. Ya başka konularda da yanılıyorsa?Daha gösterime girmeden Amerika’da ve dünyada tartışmalara yol açan ve muhafazakar kesimin tepkisini çeken bir belgesel. İsa nasıl 2 milyar insanın gözünde tanrı haline geldi? Acaba bu insanlar İsa’nın gerçek öğretilerini mi takip ediyor? Yoksa bir takım Hıristiyan gelenekleri başka kültürler ve dinlerden mi alınma? İsa gerçekten var oldu mu? Olduysa tam olarak ne zaman? Onunla ilgili bilgiler günümüze nasıl ulaştı ve bunlar sağlıklı bilgiler mi? Bunların ne kadarı gerçek, ne kadarı efsane? Bu bağımsız belgeselde İsa’nın hiç yaşamadığı iddiası, günümüz Hristiyanlığı ve Hristiyanlarına eleştiriler ve çocuklara verilen dini eğitimin tehlikeleri gibi konular işleniyor.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Wait

"Orada Olmayan Tanrı" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Tüm yorumlar (1)
Volk (Star) | 22 Kasım 2010, 17:06

İlginç bir dökümanter. Hristiyanlığın batıl inançlar ve yanlış bilgiler üzerine kurulu olduğunu gösteriyor. Ve katolik okullarının insanları dinden soğutarak onları inançsızlığa ittiğini. Yani hristiyanlık inancında soru sormak yasak sana ne kadar mantıksız gelsede kabul etmek zorundasın. Her ne kadar bir ateist'in gözünden anlatılsa da çok provakatif bir film değil. Bilimsel gerçekler ışığında anlatılan bir hikaye var ortada izleyin tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
1
Volk (Star) | 22 Kasım 2010, 17:09

Supernatural dizisinde her ne kadar hristiyanlık oldukça ön planda olsa da bazı ritüel ve inançların hristiyanlık öncesi pagan toplumlarından alınan bir takım ayinler olduğundan bahsediliyor. A very supernatural christmas bölümü mesela. Belirtmek istedim saygılar :)

0
1
Görüşleriniz