İki Kadın, Bir Erkek

The Kids Are All Right

Bütün Fragmanlar ►
İki Kadın, Bir Erkek (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
381 oy

11 Mart 2011

2010 - ABD

DramKomedi

106 Dak.PT106M

Lisa Cholodenko Stuart Blumberg

332 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Lezbiyen bir çift olan Nic ve Jules, yapay döllenme ile çocuk sahibi olmuşlardır, hem de iki kere. Çocuklar ergenliğe girdiklerinde gerçek babaları ile tanışmak isterler. Paul adındaki donör onların babalarıdır ve çocuklar Paul'ü anneleri ile tanıştırmak ister. Paul'ün gelmesi aile düzenini değiştirecek ve yepyeni bir aile tanımının yapılmasına yol açacaktır.

Filmi Ekleyen wbhypnose
Popüler Yorumlar
Huffman (Figuran) | 11 Ağustos 2011, 00:37

bi de sonuçta insan olarak görüyormuşsun ya. Ahh ne büyük lütuff yüce clipper.

0
+6
fidelio365 (Artist) | 06 Aralık 2010, 15:08

değişik hayatların nasıl da sıradan ve doğal olabileceğini anlatan enteresan üstelik başarılı bi film..mark ruffalo ve julianne moore un cesur sahneleri ve annette bening in başarılı oyunculuğuyla çıtayı yükselten sinemaseverlerin izlemesi gerektiği bi film.

0
+5
Tüm yorumlar (220)
1dost (Amatör) | 14 Ekim 2013, 21:57

böyle terbiyesiz ahlaksız filmleri izlemiyorum. başka film mi kalmadı. izlemiyorum ülen!

Cevap Yaz
-7
+1
tekila6 (Amatör) | 13 Ekim 2013, 11:19

çok marjinal ve sıradışı bir konusu var.... benim penceremden gördügüm aşk ve mutlu yada dramatik romantik filmlere benzemiyor.. şahsi fikrim farklılık arayanizlesin.. romantik bir film isteyen yanından bile geçmesin :))

Cevap Yaz
0
1
cemertem (Artist) | 01 Eylül 2013, 23:05

Filmin ne anlattığına ana fikrinin ne olduğuna dair ciddi eleştiriler var. Ancak yönetmen üzerine düşeni yapmış. Filmin ana fikri bence: "Anneler lezbiyen de olsa çocuk yetiştirebilir ve bir evde iki annenin olması aslında bir anne ve babanın olmasından farklı değildir. Sorun her ailede vardır. Ama sorunları aşmak önemli." Verdiği mesaj bu. Yönetmen sevgi dilini gayet açık ve net bir şekilde gösteriyor. Sevgi her şeyden üstündür. Aileyi bir arada tutan sevgi bağı da final sahnesinde (klişelerden sadece biri olsa bile) vurgulanmış. Filmin kötü adamı Paul ise şöyle sunulmuş, Jules karakterinin psikolojik çöküşünden faydalanıp ona sahip olmak isteyen bir adam. Ve seksomanyak. Hakikaten de filmin başında da yine aynı tarz cinsel sahneler var başka karakterle olan. Yani gönül eğlendiren bir adam. Bu benim fikrim tabii nasıl ki aileyi yadırgamıyorsam bu tip bir adamı da yadırgamam. Ama filmdeki esas ailede cinsellik çok ön planda değil. Zaten filmde yönetmenin cesaretten öte saçmalık olan hard boyuttaki seks sahnelerini gözümüze gözümüze sokması ciddi bir zayıflık. Filmin derdi zaten cinsel eğilimi-kimliği farklı olan insanların da aile sahibi olabileceği ve mutluluğu yakalayabileceği gerçeği üzerine kurgulanmış. Neyse oyunculuklar gerçekten şahaneydi. Senaryoda ciddi manada karakterler sağlam, filmde sade ve hoş bir kurgu, anlatımda gerçekçi bir dil. Kısacası iyi bir film olmayı başarmış. 7/10

Cevap Yaz
0
0
Mastema (Dublör) | 31 Ağustos 2013, 00:56

Ahlak ve ahlaksızlık? Nasıl film yorumlanacağını kimseye öğretemem elbet ama bir filmi yorumlarken bu iki ifadenin kullanımı bana oldukça absürd geliyor. Oyunculara, olayın ele alınış biçimine, senaryoya istediğinizi söyleyin ama çok rica ediyorum anlayamadığınız, daha önce karşılaşmadığınız, bilinç seviyenizin üzerinde yapımlara yorum yapmayınız. Sonuç olarak film güzel. Bana "Üçlü, Duygusal Bir Laboratuvar" kitabını hatırlattı. İzlenebilir.

Cevap Yaz
-1
+3
TCPiyanist (Amatör) | 24 Haziran 2013, 19:18

Konusunu şimdi okudum ve trailer dikkatimi çekti. Güzel bir filme benziyor, izleyeceğim.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz