Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil

Saibogujiman Kwenchana

Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
165 oy

DramKomediRomantik

105 Dak.PT105M

Park Chan-Wook Seo-gyeong Jeong

I'm a Cyborg, But That's OK

159 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Kendini sayborg sanan genç bir kız büyükannesini kurtarmak için çabalıyor ve aynı zamanda da enerjisini bitirmemesi gerekiyor. Hastanede tanıştığı çocuk da ona yardım etmeye çalışıyor. Hastanedeki tüm hastaların kendi hikayeleri bir şekilde neden orada oldukları anlatılıyor. Ama olaylar sayborg kızın ve -onun kurtarıcısının- etrafında gelişiyor. Film hastanedeki hastaların gözünden, onların dilinden anlatılıyor. Gerçekteki sorunları kendi dünyalarında nasıl algıladıkları anlatılıyor.

Filmi Ekleyen Fidell
Popüler Yorumlar
mojopin (Figuran) | 21 Nisan 2013, 13:32

Film hakkında söylenecek onlarca şey olabilir,olmalıdırda...Lakin ben hayranı oldugum Chan-Wook Park'ın düşşel dünyasında bir kez daha takılıp kaldım bu filmiyle...Bir de filmi 12 yaşındaki kızı için yaptıgını düşününce insanın içinden her şeyi bir kez daha düşünmesi,sorgulaması geliyor...Yapılan yorumlar (salt bu siteyi baz almıyorum) genellikle İl-soon ile Young goon arasındaki aşka dair olmuş ama filmde ondan öte onca ince detaylar varki...Ve de bana göre aralarında ki şey aşktan daha öte idi... İl-soon'un Young için yaptıgı şeyler gerçek bir sevgiyi,(sadece bir erkegin kadına duydugu aşkı kastetmiyorum)dostlugu ve de fedakarlıgı temsil ediyor......Akıl hastanesindeki hastaların tasvirleri o kadar güzel çizilmiş ki belki de ilk kez bir akıl hastanesinde çekilmiş bir filmde tedirginlik yaşamadım...Aksine karakterler üzerinde yogunlaşılırken yüzümde tebessümler beliriveriyordu...Hastaların her biri ayrı birer dünyayı temsil ediyor.Kaçtıkları,kabullenemedikleri,saklandıkları,sıgındıkları şeyler...Aslında hepsinin yaşadıgı şeyler bizden de birer parça taşıyor...Kısacası izlenilmesi gerekli bir film...Film kurgusal,fantastik ama bir o kadar da hayata ve de yaşanılanlara dair bir dünya sunuyor size...

1
+4
Tüm yorumlar (71)
Battousai (Amatör) | 20 Mart 2014, 15:46

Özgün ve eğlenceli bir senaryo Chan-Wook Park tarzının dışında absürd bir komedi. Keyifliydi ve eğlenceliydi diyebilirim.

Cevap Yaz
0
0
melis-coban (Jön) | 02 Mart 2014, 00:47

Konusu değişik geldiği ve sevdiğim oyuncular olduğu için izlemeye karar vermiştim ama pek beğenmedim sonunu zor getirdim adeta filmin. Güzel sahneler elbette vardı ama genele bakınca izlemek benim için zaman kaybıydı.

Cevap Yaz
0
0
RWook (Dublör) | 26 Ocak 2014, 03:02

Gerçekten çok ilginç bir film olmuş..oyuncular gayet iyi iş çıkarmışlardı yine de filmden pek bir sey anladığımı söyleyemem

Cevap Yaz
0
0
daydreambeliever (Amatör) | 06 Ocak 2014, 16:46

Oldukça özgün bir absürt komedi.. Old boy’dan sonra Chan-wook Park'ın bu kadar samimi ve bu kadar naif bir filmini izleyeceğimi tahmin etmezdim. Özellikle Uzak Doğu'nun romantik komedilerine aşinaysanız, genel tavrın da nasıl bir şey olacağını tahmin edersiniz ama bu film onların da üstünde tam anlamıyla bir deli işi olup çıkıyor. İki ana karakter başta olmak üzere, pek çok yan karakterle de kurulan empati olağanüstü. ve her bir ayrı tiplemeye özel vakit ayırması onları çok daha eğlenceli kılıyor. Filmin o mizahi naif duygusu insanı sarıyor lakin filmin görmezden gelinebilecek tek bir sorunu var; biraz uzun hissettiriyor kendisini. Bu öykünün uzamasından kaynaklanmıyor. Öykünün bitmemiş olmasına rağmen o an film bitse 'tamam oldu' diyebileceğiniz anlar bunlar. O yüzden belki de son sekans gereksiz gibi gelebiliyor. Ama filmin tümüne uygun o çok etkileyici son sahneyi görmek bile kafi.

Cevap Yaz
0
2
cemicik (Dublör) | 14 Aralık 2013, 22:13

Ünlü aktörlerin rol alması nedeni ile herkesin ilgisini çektiğini düşünüyorum.Ama öyle izlenmesi gereken bir film değil.Zor izledim,sonunu zor getirdim.Pek tavsiye etmem.Herkesin seveceği bir film değil.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz